scroll_to_content

SUPERPOTRAVINY: SPIRULINA - ZDROJ ENERGIE A VITALITY

Co to vlastně je

Jedná se o sladkovodní sinici s vysokým obsahem chlorofylu, která dokáže člověku poskytnout důležité látky pro výživu. Sinice patří k nejstarším organismům na naší planetě. Přirozený výskyt sinic je malý a nepokryje poptávku, tudíž se sinice pěstují uměle, nejvíce v Japonsku.

Co vše v sobě ukrývá

Je velmi bohatá na proteiny, vitamíny, minerály, karotenoidy a antioxidanty. Z vitaminů jsou to vitaminy B1, B2, B3, B6, B9, dále vitamin C, vitamin D a vitamin E. Díky této kombinaci dokáže zabránit ničení buněk.
Jak už bylo zmíněno, je velmi bohatá na bílkoviny. Pro vegetariány a vegany je to náhrada za proteinové přípravky živočišných zdrojů.

Hlavní pozitiva

Mezi její hlavní pozitiva patří zejména to, že naše tělo chrání před záněty, má pozitivní účinky na ledvinová onemocnění, protože snižuje množství škodlivých látek v ledvinách. Dále chrání ledviny před chemickými látkami, které jsou obsaženy v potravinách.
Obsahuje: o 2300 % více železa než špenát
o 3900 % více beta karotenu než mrkev
o 300 % více vápníku než kravské mléko
o 375 % více bílkovin než tofu

Častá záměna s chlorellou

Spirulina je spíše bakterie a chlorellu můžeme zařadit mezi řasy.
Obě jsou pěstovány v teplých vodách a potřebují pro svůj dobrý růst sluneční svit alespoň 12 hodin denně. Obě získávají energii pomocí fotosyntézy, ale chlorella je narozdíl od spiruliny řasa. Společně patří mezi antioxidanty, které pomáhají z organismu odstranit škodlivé látky a obě dodávají tělu látky, které mu chybí.
Chlorellu nelze strávit pouze v usušené a rozemleté formě, protože její buněčná stěna je tvořena celulózou, kterou lidské tělo nedokáže strávit. Je potřeba koupit chlorellu, která byla zbavena celulózy. Naproti tomu spirulinu dokážeme dobře strávit v usušené a rozemleté formě, protože její buněčné stěny jsou tvořeny polysacharidy, které bez problému strávíme. Z toho důvodu není třeba mlít spirulinu na tak jemný prášek jako chlorellu.
Obě látky se liší taky složením. Chlorella obsahuje fosfor, kyselinu pantotenovou a velké množství vitaminu K, které spirulině chybí. Perfektně se hodí k detoxikaci organismu, posílení vitality nebo k zlepšení regenerace organismu.
 
Zdroj:
https://www.celostnimedicina.cz/spirulina-zdroj-energie-a-vitality.htm

Doporučené produkty

299 Kč
-10 % -30 Kč
269 Kč
320 Kč
-34 % -108 Kč
212 Kč
559 Kč
-20 % -110 Kč
449 Kč
187 Kč
-15 % -28 Kč
159 Kč