scroll_to_content

NETRADIČNÍ TIPY JAK ZAHNAT HLAD A CHUŤ NA SLADKÉ!

Pokud jste v období, kdy máte povoleno hodně živin a nabíráte hmotu, nebo cvičíte jen rekreačně, nějaká ta laskominka zase tak neuškodí. Ale pokud jste v redukční dietě, kdy hubnete, nebo se připravujete na soutěž, podvody nejsou vůbec vhodné. A další dvě jídla (i když zdravá) vám v kalorickém deficitu určitě nepomůžou.

Takže si ukážeme pár netradičních tipů jak zahnat hlad a chuť na sladké

  • Zařaďte do jídelníčku tukovo bílkovinová jídla, která vám nevystřelí inzulin a vaše tělo nebude žádat další cukry.
  • Pitný režim - Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. Zkuste tělo zavodnit a zaplácnout ho a hlad se zmírní. Navíc bylinkové čaje a čaj zelený mají pozitivní vliv
  • Spánek - Ano, opět spánek. Pokud se nevyspíte dobře, vaše tělo je ve stresu a chce více energie z jídla, což vás nutí jíst více.
  • Umělé slazené nápoje - Ne úplně zdravá varianta, ale myslím, že v normálním množství to nevadí a chuť na sladké to skvěle zažene.
  • Protein - Máte chuť na sladké a brambory, či rýže s kuřecím vám již leze krkem? Proteinový nápoj opět skvěle zažene chuť na sladké a pokud s ním občas nahradíte nějakou svačinku, ničemu neuškodíte. Navíc na trhu je nespočet různých příchutí, určitě si vyberete.

  • Umělé slazené potraviny - Samozřejmě také existují uměle slazené potraviny, jako jsou různé, dipy, čokolády, marmelády atd. V nejhorších chvílích i tyto věcičky můžou být nápomocné.
  • Zelenina - Chroupáte rádi např. u filmu různé chipsy, tyčinky a krekry? Potřebujete pořád něco dávat do pusy? Zkuste si k filmu nakrájet na co nejmenší kousíčky různé druhy zeleniny a chroupat ji. Navíc zelenina má spoustu pozitiv pro vaše tělo a opravdu málo kalorií.Já mám třeba nejradši nakrouhané zelí, kedlubnu, skoro na kostičky nakrájenou okurku, či mrkev. Avšak fantazii se meze nekladou. Čím více kousků, tím lépe.
  • Trochu divný způsob, ale když je nejhůř tak funguje: Zkuste sníst např. více zelí a zapít to větším množstvím uměle slazeného bublinkového nápoje. Během chvíle chuť na jídlo mít nebudete.
  • Multivitamíny - i vitamíny mají vliv na celkový chod vašeho těla a s tím spojen i pocit hladu. Určitě jste někdy měli multivitamínové šumivé tablety. Zkuste si ji místo do vody dát do pusy a cucat. Mně to chutná a hlad, chuť na sladké vám to zažene.
  • Chrom - ve formě doplňku stravy, na mě funguje skvěle a hlad, či chuť na sladké opravdu pociťuji méně.

Doporučené produkty

389 Kč
-10 % -40 Kč
349 Kč
409 Kč
-15 % -60 Kč
349 Kč