scroll_to_content

7 DENNÍ DETOXIKAČNÍ DIETA

Tuto dietu bych spíše řadil mezi detoxikační diety. Tělo sice bojuje s očistou přirozeně při každém okamžiku, ale občas se stává, že začne vydávat příznaky selhávání našich vlastních detoxikačních orgánů a je třeba mu podat pomocnou ruku trochu z vnější strany.
f

Jak poznáme, že je tělo zaneseno toxiny?

Nejčastějšími příznaky jsou zažívací potíže, pálení žáhy, průjem, zácpa, únava i pocity těžkosti. Detoxikace je zaměřená na očistu detoxikačních orgánů, po jejím skončení se můžete těšit na větší energii, vitalitu a hlavně schopnost těla si lépe poradit s dalšími toxiny.

7 denní dieta

Vypadá lákavě, poslouchám diskuze z okolí a valí se na mě čísla, která dosahují úbytku na váze 5-7kg za týden. Samozřejmě je ke všemu slíbeno vyplavení toxinů z těla, posílení imunitního systému, zlepšení trávení i vitality. Striktně zakázáno je jíst veškerá smažená jídla a chléb.
A co je základem takové diety? Zeleninová polévka. Ano, čtete dobře. Čerstvou zeleninu podusíme na 30g másla, potom přidáme teplou vodu, zápražku a vaříme dále. Jakmile je náš zeleninový rendlík uvařený, zalijeme jej 50ml mléka se žloutkem. Nezapomeňte na čerstvý petržel před servírováním.

Dieta den po dni:

1. Den – Jsme pouze na polévce a jakémkoliv ovoci (kromě banánů). Na pití je povolen džus a voda. Minerální vody zatím ne.
2. Den – Kromě polévky si můžete dopřát čerstvou, případně vařenou zeleninu. Doporučuje se hodně pěchovat salátem a špenátem.
3. Den – Zde je povolena během dne polévka, ovoce i zelenina.
4. Den – Zde si můžete dopřát i banány. Dokonce je povoleno i polotučné mléko.
5. Den – Polévka, hovězí maso a k tomu ovoce. To je celý pátý den diety. Pitný režim pouze voda, alespoň 2 litry.
6. Den – Polévka, hovězí maso a jakákoliv zelenina k tomu.
7. Den – Stále jsme na polévce, můžeme si dopřát tmavou rýži a zeleninu. K pití doporučena čistá voda, nebo neslazený džus.
 
f
A že tam není psaná gramáž? Zde vás zřejmě potěším. Polévku, primární jídlo této diety, můžete během dne konzumovat neomezeně. Protože je tato dieta často označovaná jako detoxikační dieta, nezaručuje trvalý úbytek váhy. Jejím úkolem je cítit se fit a být „fresh“.

Doporučení 

f
Doporučeno je celý týden se hýbat, zařazovat posilovnu a větší kalorický výdej. Dodržování pitného režimu je taktéž velmi důležité.
A jak se nedostat do nežádoucího jojo efektu?
Po posledním dni pomalu přecházíme na normální (zdravou) stravu. Stále jíme minimálně týden zeleninovou polévku, ke které už si přidáme své druhé jídlo dle libosti.