scroll_to_content

JAK SE PŘIPRAVIT NA ZIMU? ZMĚNA REŽIMU, AKTIVIT I POTŘEB VAŠEHO TĚLA

Kdo je připraven, není překvapen

Výkyvy teplot, častý déšť a silný vítr jsou po létu doslova nepřítel pro naši imunitu. Největší počet bakterií a virů se přenáší právě vzduchem a na to je třeba dát pozor. Strávit několik týdnů v posteli s kapesníky a léky na chřipku, či dokonce antibiotikami, rozhodně naše tělo neposílí a neposune vpřed. Spíše naopak. Zvýšený příjem vitamínů a minerálních látek je v tomto období zcela primární věc. Samozřejmě ovoce a zelenina je vhodný nositel těchto látek, ale pokud chcete mít pravidelný a vyvážený příjem všech látek, doporučuji se poohlédnout po přípravcích jako je Reflex Nexgen Pro, Extrifitu V52 Vita Complex Forte, nebo od Amixu MultiMega. Všechny tyto produkty obsahují multivitaminy i minerály v jednom balení. Je důležité mít na mysli, že bez správné imunity není možné tělo posílit, aby správně fungovalo.

Nezapomínejte pít

I když se tělo v zimě tolik nepotí oproti létu, stále nesmíme zapomínat, že bez tekutin to jednoduše nepůjde. Konzumace 2-3l tekutin za den je naprosté minimum. Zejména časté bolesti hlavy a únava mohou mít za příčinu právě nedostatek tekutin. Výborným pomocníkem pro navýšení denní dávky tekutin mohou být v tomto počasí teplé čaje, které vás navíc perfektně zahřejí.

Chraňte klouby za každého počasí

Zde je třeba si dát velký pozor na přechody z tepla do zimy a opačně. Zejména po výkonu, kdy je tělo rozehřáté a uřícené, následují časté přesuny pěšky, automobilem či MHD, v kombinaci s fyzickou zátěží na sebe klouby nedají dlouho čekat. Určitě víte, že i v tomto počasí si hodně starších lidí stěžuje na bolesti kloubů, je to vlivem rychlých změn teplot i tlaku. Mladší generace to většinou ucítí na přeléčeném či nedoléčeném starším zranění. Proto není radno podceňovat toto přecházení. Kromě vhodného teplého oblečení, které bude chránit vaše klouby z venčí, nastává vhodný čas na kloubní výživu, která se postará o správné vyživování kloubů. Stačí kupř. jedna lžička denně Evris Flex Blendu, aby tělo dostalo nejen vyživující látky, ale zároveň i protizánětlivé (MSM) a navíc pořádnou dávku vitamínu C.

Čas růstu

Pokud tělo v létě trpělo různými dietami, bylo většinu času v kalorickém deficitu, nastává nyní výborná doba pro efektivní nabírání svalové hmoty. Základ jídelníčku je stále stejný, jen většinou navyšujeme živiny. Zde je to hodně individuální, proto by se měl každý jedinec řídit pouze svým tělem a reakcemi na něj. Jen si pamatujte, že je dobré navyšovat množství živin postupně, aby se zabránilo nabírání většímu množství tuku v příliš krátké době. Pánové zde perfektně využijí doplňky pro zvýšení síly a objemu, jako je třeba kreatin monohydrát, který nás může posunout opět o kus dál nejen ve svých maximálkách. I ženy mohou právě v tomto období lehce navýšit svůj příjem, aby jej poté využily v tvrdších trénincích a získaná hmota se následně před létem krásně vytvarovala na požadovanou postavu snů. Tvrdším tréninkem nemyslím zrovna trénink trojbojařky, ale ani 45 min. strávených v posilovně na páse není zrovna cesta za lepším zadečkem či bříškem, jak si většina myslí.

No stress, bench press

Stres je faktor, který na nás působí celoročně. Jen někdy více, někdy méně. Aby tělo bylo v pohodě, musí být i hlava v pohodě. A tady nastává často problém. Ve fitness sféře je to nejčastěji problém s postavou. Pamatujte si, že každý člověk je originál, každý má jinou stavbu těla, jiné přednosti. Sociální sítě jsou sice plné fotek krásných žen a svalnatých mužů, ale nikdo již nevidí to zázemí. To, že fotky jsou upravovány, filtrovány, všude dokonalé světlo a zveřejněná fotografie je jedna ze stovky pořízených. Připomeňte si potom léto, plné bazény, koupaliště, opalování, kde již ani z daleka nebylo tolik lidí ve formě podobných těm, co si dali na internet. Pokud máte stres z práce, rodinných či kamarádských vztahů, tak jej můžete efektivně snížit pohybem. Sportovní aktivity fungují na snižování stresu parádně. Produkce endorfínů vyplavených při pohybu nás činí šťastnějšími.
Pro člověka je důležité být v pohodě po všech stránkách. Jak fyzicky, tak i psychicky. Pokud budeme dodržovat výše psané body, tak nám to samo o sobě nezaručí fyzický posun. Ale zaručí nám to být perfektně připraven.

Doporučené produkty

460 Kč
-22 % -99 Kč
361 Kč
699 Kč
-29 % -200 Kč
499 Kč
2 699 Kč
-44 % -1 200 Kč
1 499 Kč
349 Kč
-29 % -100 Kč
249 Kč