Akro jóga - Ideální cvičení pro dva! | FITNESS4U
Domů

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 1 500 ,
získáte dopravu ZDARMA.

Nákupní košík

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Akro jóga - Ideální cvičení pro dva!

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

  • 114Zákazníků online
  • 57 272Položek ve vlastním skladě
  • 8 919Variant produktů
  • 45Novinek
  • 157Značek
  • 370 629Rozdaných dárků
  • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

David Mimochodek Operátor zakázek, Prodejna, Publikacni_system, Redakce, specialista na výživu

+420 702 332 233

Napsat dotaz
Akro jóga - Ideální cvičení pro dva!

Bilinec Lukáš Tréninkové tipy 0

Ať už jste životní partneři, sourozenci, nebo jen kamarádi, cvičení akro jógy vás sblíží a bude mít blahodárný vliv na vaše tělo. Vyzkoušejte všestranné spojení jógy a párové akrobacie, které se začalo cvičit ve Spojených státech na přelomu tisíciletí.

Cvičení i uvolnění, které není pro každého

Ano, akro jóga opravdu není úplně pro každého. Pokud jí však dáte šanci a přistoupíte k ní zodpovědně, je dost velká šance, že i vy se stanete nadšeným letcem. Právě letec je označení pro osobu, která se při cvičení pohybuje ve vzduchu a nedotýká se podložky. Osoba, která je vespod, je nazývaná báze. Pokud cvičí muž se ženou, zpravidla je letcem žena. U podobně vážících lidí je možné se střídat.

Hlavně nic nepodcenit

Každému asi dojde, že cvičení akro jógy doma v obýváku není vhodné pro úplné začátečníky. Ideální variantou je nejprve navštívit vedené lekce a jednotlivé polohy si vyzkoušet. Ať už je to nejzákladnější pozice prkna, či některá z pokročilejších pozic jako pozice trůnu a velryby, či ptáka a luku. Co se lekcí týče, doporučujeme návštěvu takové, kde cvičí dva profesionálové. Vše vám ukáží lépe, než když si lektor bude brát k ruce amatéra z návštěvníků kurzu. Zároveň by vám měli vyjmenovat všechna rizika akro jógy a doporučit vhodné podložky, ať už korkové či z TPE materiálu. Šikovným pomocníkem při párové akrobacii je také kvalitní magnézium, díky němuž bude vaše spojení s partnerem o něco bezpečnější.

Sdílený zážitek, který nadchne vaše tělo i mysl

U akro jógy víc než u jiných typů jógy platí, že nasytí zážitky a prožitky vaše tělo i mysl. Nabízí velmi silové pozice, při kterých se musíte s partnerem plně sehrát a důvěřovat si. U těch nejtěžších je důležitá role spottera, třetího člověka, který vás jistí a pomáhá vám se správným provedením cvičení. U jiných pozic si zas protáhnete svaly či uvolníte namožené klouby. Existují také čistě terapeutické sestavy pozic, u nichž spíše příjemně zrelaxujete než posilujete. Každý si tak může najít ty své cviky, při kterých je mu dobře.

Právě kvůli jisté intimitě cvičení se tvoří komunity cvičenců a příznivců akro jógy, které spojuje společná vášeň pro toto párové cvičení. Na Facebooku tak najdete velké množství skupin dle lokalit v Čechách. Přidejte se do nějaké z nich a žádné lekce, workshopy, či jamy vám neuniknou.

Autor článku

Lukáš Bilinec Články

Milovník sportu, dobrého jídla a sociálních sítí, který už 15 let spojuje slova do vět ve svých článcích.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněOnline platba kartouOnline platba kartouTwistoTwistoBankovním převodemBankovním převodemDobírkaDobírkaOnline bankovní platbaOnline bankovní platba

Možnosti dopravy:

Česká pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuBalíkovnaBalíkovnaPPLPPLZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín