scroll_to_content

Akro jóga - Ideální cvičení pro dva!

Cvičení i uvolnění, které není pro každého

Ano, akro jóga opravdu není úplně pro každého. Pokud jí však dáte šanci a přistoupíte k ní zodpovědně, je dost velká šance, že i vy se stanete nadšeným letcem. Právě letec je označení pro osobu, která se při cvičení pohybuje ve vzduchu a nedotýká se podložky. Osoba, která je vespod, je nazývaná báze. Pokud cvičí muž se ženou, zpravidla je letcem žena. U podobně vážících lidí je možné se střídat.

Hlavně nic nepodcenit

Každému asi dojde, že cvičení akro jógy doma v obýváku není vhodné pro úplné začátečníky. Ideální variantou je nejprve navštívit vedené lekce a jednotlivé polohy si vyzkoušet. Ať už je to nejzákladnější pozice prkna, či některá z pokročilejších pozic jako pozice trůnu a velryby, či ptáka a luku. Co se lekcí týče, doporučujeme návštěvu takové, kde cvičí dva profesionálové. Vše vám ukáží lépe, než když si lektor bude brát k ruce amatéra z návštěvníků kurzu. Zároveň by vám měli vyjmenovat všechna rizika akro jógy a doporučit vhodné podložky, ať už korkové či z TPE materiálu. Šikovným pomocníkem při párové akrobacii je také kvalitní magnézium, díky němuž bude vaše spojení s partnerem o něco bezpečnější.

Sdílený zážitek, který nadchne vaše tělo i mysl

U akro jógy víc než u jiných typů jógy platí, že nasytí zážitky a prožitky vaše tělo i mysl. Nabízí velmi silové pozice, při kterých se musíte s partnerem plně sehrát a důvěřovat si. U těch nejtěžších je důležitá role spottera, třetího člověka, který vás jistí a pomáhá vám se správným provedením cvičení. U jiných pozic si zas protáhnete svaly či uvolníte namožené klouby. Existují také čistě terapeutické sestavy pozic, u nichž spíše příjemně zrelaxujete než posilujete. Každý si tak může najít ty své cviky, při kterých je mu dobře.

Právě kvůli jisté intimitě cvičení se tvoří komunity cvičenců a příznivců akro jógy, které spojuje společná vášeň pro toto párové cvičení. Na Facebooku tak najdete velké množství skupin dle lokalit v Čechách. Přidejte se do nějaké z nich a žádné lekce, workshopy, či jamy vám neuniknou.