scroll_to_content

4 cviky pro nejefektivnější růst svalů

Samotné cvičení je jen jedním dílkem ve skládačce

Hodně lidí si neuvědomuje, že cvičení opravdu není všechno. Může se klidně stát, že člověk, který na první pohled ve fitku maká více než jiný, dosahuje v růstu svalů daleko horších výsledků. Jak je to možné? Jde totiž o daleko komplexnější proces než je odcvičená série ve fitku.

Základem je dostatek vyvážené stravy a její pravidelný příjem. Velkým pomocníkem je také vhodně zvolený kvalitní syrovátkový protein. Doporučuje se zvýšení intenzity tréninku ve fitku, kde jsou spíše efektivní kratší série s většími váhami. Velmi důležitá je také regenerace svalů, podpořenáBCAA aminokyselinami, které nejen pomáhají svalům v růstu, ale také snižují riziko svalové horečky. Nesmí se samozřejmě zapomínat ani na dostatečný spánek - doporučených je minimálně 8 hodin denně.

Čtyřlístek cviků, se kterými nešlápnete vedle

Cviků, které jsou efektivní při nabírání svalové hmoty, je mnoho. Pokud však máme vybrat čtyři konkrétní, pak se bude jednat o tzv. dvoukloubové cviky - tedy cviky, kde je pohyb veden přes dva klouby. Jinak se jim také říká “objemové cviky” a jak už název napovídá, nejvíce je při nich stimulována tvorba svalové hmoty.

  1. Bench press
  2. Mrtvý tah
  3. Dřep s činkou
  4. Přítahy činky v předklonu


Nezapomínejte také na genetické predispozice. Pokud patříte k těm, kteří nabírají svalovou hmotu obtížně, nezoufejte a nenechte si cvičení znechutit. Dříve nebo později sklidíte kýžené plody své práce. Držíme vám ve vaší cestě palce!