scroll_to_content

EFEKTIVNÍ CVIČENÍ NA DOVOLENÉ + VYNIKAJÍCÍ FIT RECEPTY JAKO ODMĚNA

Sport není jen dřina

f

Ráno si při východu slunce jděte na 20 minut zaběhat, udělejte si procházku, během dne si zacvičte v bazénu, zaplavejte v moři, na večer si naplánujte projížďku na kole nebo vyhledejte zajímavé místo, kam se můžete vypravit pěšky. Večerní život je zajímavější, udržíte se ve formě a usnete s příjemným pocitem, že přeci jen tolik nehřešíte.

V létě je ideální doba začít s pohybovou aktivitou. Mezi oblíbené letní sporty patří vytrvalostní běh, jízda na kole či kolečkových bruslích, plavání, tenis, fotbal, nohejbal, atd. Chcete i při sportování vypadat in? Kluci vám pomohou s výběrem ideálního sportovního modelu…

f

Zchlaďte se a vyhrajte

Máte nějaký vyzkoušený recept na zdravou vzpruhu po cvičení? Vložte svůj recept na Facebook do komentáře k soutěži LÉTO S FITNESS4U. Přiložte fotografii, seznam přísad, stručný popis přípravy a soutěžte o ceny v hodnotě 8 000 Kč.

Udržujte se v kondici s rozumem

Také sportování je ale potřeba brát s mírou. Při teplotách nad 32 °C odborníci nedoporučují žádné sportovní aktivity z důvodu přehřátí organismu. Pokud chcete být fit, spíš si ráno přivstaňte nebo trénink přesuňte na podvečer.

Základem každého sportu je oblečení. Nejde pouze o image, ale hlavně o komfort. Ve správném fitness outfitu byste neměli prádlo na těle v podstatě ani cítit. Tričko by nemělo v podpaží ani na jiném místě nepříjemně pnout, kalhoty ani šortky nijak omezovat v pohybu. Při nákupu sportovního oblečení myslete především na pohodlí a funkčnost. Víte, že při aktivním sportu tělo vyloučí až 1l potu? Po cvičení v nevhodném oblečení se rozhodně nebudete cítit ideálně, nemluvě o nevzhledných koláčích na oděvu. Skutečně kvalitní funkční prádlo zachytí vlhkost těla i nepříjemné pachy. Díky pestrým barevným provedením a modernímu designu budete navíc vypadat skvěle!

Dali jste si pořádně do těla? Za odměnu se osvěžte něčím zdravým, chutným a neotřelým - dobrotou, ze které nemusíte mít výčitky svědomí.

Mražený banán s mandlemi

Suroviny:

  • 2 zralé banány
  • plátky mandlí (nebo jiné oříšky)
  • máta

Postup:

Do mixéru vložte oloupané banány, rozmixujte do hladka, vložte do formiček a zmrazte. Při servírování vyloupněte zmraženou směs, posypejte opraženými mandlemi a ozdobte lístkem máty.


Rádi zkoušíte nové chutě? Vyrobte si zmrzlinu s nezaměnitelnou chutí. Citrónovou zmrzlinu s mascarpone si prostě zamilujete.

Citrónová zmrzlina s mascarpone

Suroviny:

  • 250g mascarpone
  • 200ml podmáslí
  • šťáva z ½ citronu
  • 2,5 lžíce čekankového sirupu

Postup:

Všechny ingredience smíchejte dohromady (nebo rozmixujte ve smoothie), nalijte do formiček a vložte do lednice alespoň na 5-6 hodin. Před podáváním vyloupněte z formiček, ozdobte lístkem máty a hoblinkami citronu.

TIP: Pár lístků máty rozmixujte spolu s ingrediencemi, chuť citronu ještě více vynikne.