Kloubní výživa | FITNESS4U.cz
SLEVY z vašeho nákupu. Teď hned
Domů

CZ SK

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 200 ,
získáte dopravu ZDARMA.

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Kloubní výživa

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

  • 479Zákazníků online
  • 90 079Položek ve vlastním skladě
  • 9 557Variant produktů
  • 89Novinek
  • 137Značek
  • 181 971Rozdaných dárků
  • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

Michael Šustr Predejňa

+420 735 022 222 Expert na sportovní a zdravou výživu. Aktivní soutěžní kulturista.

Napsat dotaz
Kloubní výživa

Jurák Viktor Suplementace pod lupou 0

Velmi žádaným suplementem na poli sportovní výživy je kloubní výživa zcela určitě. Co od takového doplňku výživy máme vlastně čekat a jaké složky jsou typické?

Složení

V základu se většinou složení kloubních výživ příliš neliší a najdeme tak v nich obsaženo především klasické trio, kterým je glukosamin, chondroitin s MSM. Kromě toho lze využít i dalších, zpravidla nákladnějších látek jako jsou nejrůznější typy kolagenů, popřípadě další přísady.

MSM

MSM neboli methylsulfonylmethan je složka, která je velmi často prodávána samostatně zejména z důvodu, že ze všech zúčastněných slouží k regeneraci při akutních stavech. Má totiž protizánětlivé vlastnosti. V obecné rovině se účinnost připisuje MSM jakožto zdroji síry, která je důležitou částí kloubních spojení. Kromě účinku na klouby má ještě další, méně známé benefity. Jmenovat můžeme ochranu kůže díky jeho vlastnostem coby antioxidantu, ale sloužit může i proti bolesti svalů na druhý den po tréninku, kterou všichni dobře známe.

Glukosamin

Glukosamin napomáhá ochraně kloubů zejména mechanismem ochrany kolagenu, protože snižuje rychlost jeho degradace v kloubech. Glukosamin standartně nacházíme v suplementech ve dvou formách, a to jako hydrochlorid a nebo sulfát. Doporučení hovoří jasně ve prospěch sulfátu co do účinnosti, pravděpodobně opět díky obsažené síře, která je pro klouby nezbytně důležitá. Dobrá kloubní výživa by tedy neměla obsahovat glukosamin hydrochlorid.

Chondroitin

Ačkoli je chondroitin standartní součástí kloubních výživ, bývá jeho účinnost v posledních letech zpochybňována. Ukazuje se, že dřívější studie nebyly zrovna zdařile designovány a ty novější, větší, a tedy snad i spolehlivější jeho účinek skoro až vyvracejí. Na druhou stranu subjektivní pocity mnohých uživatelů hovoří obráceně. Napomáhat by měl zejména hydratací kloubních spojení a synergisticky by měl pracovat především s glukosaminy.

Kolagen

Kolagenů je na poli výživy velké množství a ačkoli většina z nich sdílí podobnost účinků, tak každý typ má svá specifika například v dávkování. Obecně se v produktech nejvíce vyskytuje kolagen I a II typu. Kolagen napomáhá novotvorbě osteoblastů, což jsou buňky produkující kostní matrix a také je schopen navozovat toleranci imunitního systému ke kolagenním strukturám, čímž přispívá k jejich životnosti.

K čemu tedy kloubní výživu?

Ačkoli kloubní výživa může být alespoň podpůrnou variantou pro mnoho kloubních problémů, tak její nejdůležitější uplatnění je v rámci prevence. Pokud tedy plánujete na konkrétní období například vyšší intenzitu či frekvenci tréninkových jednotek, rozhodně je na místě uvažovat o některé z prodávaných výživ. Typickým příkladem je například student o letních prázdninách, kdy spousta začíná trénovat častěji a tvrději, jednoduše proto, že je více času. V tomto případě je taková prevence určitě na místě a můžete z ní jedině těžit. Jedním z nejdůležitějších faktorů kloubních výživ je nutnost skutečně dlouhodobé a poctivé suplementace. Ne nadarmo má většina kloubních výživ v jednom balení mnoho dávek. Pro optimální účinek zařazujte důsledně každý den, pokud možno v podobný čas, dostatečnou dávku. Pojem dlouhodobé v tomto smyslu znamená alespoň dva měsíce. Kloubní struktury jsou obecně vzato hůře vyživované, a proto pro kýžený účinek je nutný zodpovědný přístup. Omezení z druhé strany „jak dlouho zařazovat“ není, nicméně více než 4 měsíce není třeba. Dejte si pár měsíců pauzu a poté můžete kloubní výživu zařadit znova.

Závěr

Kloubní výživy patří určitě k doplňkům, jejichž účinek se v dlouhodobém měřítku projeví. Je jen na vás, jestli zvolíte tabletovou formu či sypkou, ovšem trendem je používat instantizované formy suplementů, kloubní výživy nevyjímaje. Také home message, co se kloubních výživ týče, je rozhodně dlouhodobá a pravidelná suplementace a dostatečné dávkování! Zapomeňte na kamzíky z lékáren a pořiďte si výživu, která skutečně vyživuje.

Autor článku

Viktor Jurák Katalog_Články

Expert na fitness, kulturistiku a zdravý životní styl.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

NAŠE PRODEJNY

FITNESS SHOP Uherské Hradiště

Mariánské náměstí 126
686 01 Uherské Hradiště

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Zlín

Vavrečkova 7074 (OD13)
760 01 Zlín

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Uherský Brod

Bří Lužů 126
688 01 Uherský Brod

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       zavřeno
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Hodonín

Štefánikova 285/21
695 01 Hodonín

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněDobírkaDobírkaOnline platba kartouOnline platba kartouBankovním převodemBankovním převodemOnline bankovní převodOnline bankovní převod

Možnosti dopravy:

Nejvýhodnější dopravaNejvýhodnější dopravaPPLPPLČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuČP - Balík Do balíkovnyČP - Balík Do balíkovnyGeisGeisZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín

Sledujte náš Instagram #fitness4u

Všechna práva vyhrazena. © 2010 - 2018 FITPOWER s.r.o.
Informační povinnost k EET

Žádná část těchto stránek nesmí být publikována a šířena žádným způsobem bez výslovného svolení autora!

Banner HP levy
banner odpočet doprava pravý