scroll_to_content

JE LETNÍ FORMA ZTRACENA, KDYŽ JSOU FITKA ZAVŘENA? + VIDEO NA CVIČENÍ

Ještě před pár týdny jsem v obchodě zakopl o posilovací míč naplněný pískem a říkal si, jak si tohle může někdo koupit a aktivně využívat, když je všude tolik fitness center . Vždyť za ty peníze bych měl pořádný cheat meal o několika chodech nebo několik vstupů do fitka. A hle -…uplynulo pár dní a najednou vidím, jaké možnosti by mi mohl takový míč nabídnout v době karantény, kdy se většině fitness nadšencům rozplynuly jejich Mr. Olympia vize.

Proč jsou fitness centra zavřena?

Tento nejen fitness konec světa se patřičně projevuje na většině z nás, kdy držíme pospolu a nosíme roušky, dáváme to najevo ostatním, dodržujeme rozestupy a také objednáváme vitamíny a cvičební pomůcky na doma, protože to nevypadá na nařízený týden nebo dva volna od samotného Arnolda, v našem případě „Andreja“. Ano, mluvíme tu o pandemii COVID-19. Vzhledem k šíření a závažnosti nemoci zavedl stát různá opatření, mezi ně patří i dočasné uzavření fitness center

Zavřeli nám fitka, co budeme dělat?

Aktuálně jsou domácí cvičební plány a tréninky s vlastní vahou na sociálních sítí dostupné stejně jako korona virus v ulicích, který koluje mezi námi, kterému jsme se hromadně zpočátku více či méně smáli, nebo nevěnovali větší pozornost, ovšem překvapila nás všechny jeho závažnost a odolnost.

Workoutové hřiště jako alternativu sice naleznete v každém dnes již větším městě a na vesnici si samorosti také vždy uměli poradit, ale pamatujte na nařízenou karanténu, takže žádná fitness komunita ve stylu americké Muscle Beach, protože přesně tímto nerozumným jednáním si my fitnessáci odkládáme opětovné gym tréninky na neurčito a je na nás nahlíženo veřejností hůře, než na stejně porušující pravidla hloučku tvořeného bezdomovci. Pak se světe div, že tahle situace nebude ještě delší dobu zcela fit.

Zacvičte si doma!

Ale teď už něco z mé kroniky vybraných tipů, ať si uděláte co nejlepší výchozí pozici opět do snad již brzy otevřeného gymu.

Při domácím cvičení se zaměřte přesněji na protahování těla, důsledný strečink, cviky zaměřené na střed těla a zařaďte doplňkové cviky třeba po vzoru jógy. Ano, opravdu jóga, čtete dobře. Ta jóga, kterou provozují i největší profíci a různí atleti ze všech sfér, takže na tom něco bude, protože se konečně můžete naučit správně dýchat, oddálit hloupá zranění a získat nové hranice posunu, na které později můžete svaly úspěšně nabalit a rozvinout do nového směru. Protože na zkrácený úpon toho člověk nabalí asi tolik, jako peněz na zkrácený úvazek.

Při výběru domácích cviků a různých sportovních disciplín z Youtube kanálu se držte v první řadě svého rozumu, ne že kliknete na první nalezené video a doma nastane jiné rodeo. Každý ví, jaké má k čemu dispozice a v jaké fázi se nachází, proto se nebudu snažit dělat zrovna provaz jako slečna ve videu, když mám problém zavázat si tkaničku přes svou břišní vaničku.

Poohlédněte se také po švihadlech, odporových gumách, kolečku na břicho, rolovacích válečcích, nemusíte hned objednávat posilovací věž za desítky tisíc, která stejně nedosáhne kvality věže ve většině fitek, takže se o to ani nepokoušejte a vyražte jiným, trochu zajímavějším směrem. Jednoručkami samozřejmě nikdy nic nezkazíte a nešlápnete vedle, ty se dají využít opravdu naplno a vždy byly a budou základ. Ovšem kilo železa bude stále kilo železa a potom vaše padesátky získají větší kupní hodnotu, než věčně vyprodané respirátory s ffp3 filtrem tady na trhu.

Co se týče suplementace, asi z každého druhého zdroje a média slyšíte, jak je důležitá imunita nejen proti tomuto viru. Zde plně souhlasím a zvýšené dávky vitamínu C a celkově dostatek vitamínů a minerálů jsou v tomto směru důležitější, než kdykoliv jindy. Pokud jste se tedy rozhodli ušetřit pár peněz, rozhodně omezte nákupy spíše v jiném odvětví, než zrovna při prevence zdraví a výběru doplňků.

Pekáč buchet ohrožen tímto nařízením vlády o karanténě rozhodně není, i když jim to přihodí hodně vychytralých jedinců za vinu. Jen se musíte přizpůsobit svým kalorickým příjmem svému výdeji, v tom je celé kouzlo a alfa omega.

Stále platí pravidlo i přes všechny zábrany, že buchty se tentokrát nedělají u podložky před TV v obýváku, ale stále přípravou jídla v kuchyni.

Tímto přeji hodně sil a zdaru v co nejrychlejším přečkání vašeho návratu, počínaje od osobních tréninků přes lekce pózingu, následované skupinovými lekcemi, od kruháče až po Tabatu.


Pojďte si s námi zacvičit!

f f