scroll_to_content

MÁME VÍCE NEŽ ...

4 mil. expedovaných objednávek
120 000 položek ve vlastním skladě
10 000 variant produktů
200 novinek měsíčně
150 značek
500 000 rozdaných dárků

Four Sigmatic 10 Mushroom Blend Mix 60 g

Vezměte si ochrannou sílu veškerých funkčních hub najednou! 10 Mushroom Blend Mix je nejskvělejší způsob, jak konzumovat ty nejoblíbenější houby pěkně dohromady a skloubit tak jejich jednotlivé benefity.
Zaregistrujte se, přihlaste se a získejte až o 10 % nižší cenu na tento produkt!
999 Kč
-17% -172 Kč
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZDARMA Objednejte nad 1 500 Kč.

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 827 Kč

Značka: Four Sigmatic Objednací číslo: 94883

Four Sigmatic 10 Mushroom Blend Mix 60 g

Vezměte si ochrannou sílu veškerých funkčních hub najednou! 10 Mushroom Blend Mix je nejskvělejší způsob, jak konzumovat ty nejoblíbenější houby pěkně dohromady a skloubit tak jejich jednotlivé benefity. Tento kouzelný nápoj byl vytvořen pro moderního člověka, který si nestíhá vychutnat své houby častěji než jednou denně, aby se i přes to mohl cítit jako superhrdina.

Naše vyvážená směs 10 funkčních hub obsahuje ty nejsilnější strážce těla a mysli jako jsou chaga, lion's mane, reishi a cordyceps, enokitake, maitake, shiitake, tremella, Agaricus blazei a meshima. Nemáte čas popíjet ráno lion's mane, v poledne chagu a večer reishi? Nevadí! Díky souhře účinků funkčních hub do sebe dostanete již v jednom šálku porci našeho houbového nápoje s přídavkem šípku, díky čemuž se budete cítit naprosto skvěle a spokojeně po celý den.

Výhody pro vaše zdraví

 • Rychlé použití
 • Směs 10 v jednom
 • Praktické balení
Použití
 • Vmíchejte do svého ranního nápoje
 • Vmíchejte do svého ranního zeleného smoothie či açai bowl
 • Přidejte do svého oblíbeného pokrmu jako jsou kaše, polévky či dezerty
 • Konzumujte kdykoliv během dne

Co jsou to funkční houby a jaké mají výhody?
Funkční houby jsou přírodními skvosty, v tradičním čínské medicíně a lidovém léčitelství využívané po tisíce let. Harmonizují organismus, posilují jej a navracejí do stavu rovnováhy. Účinkují jako tzv. adaptogeny, to znamená, že zvyšují odolnost vůči stresovým situacím jako úzkost nebo tělesná indispozice.

Obsahují několik set biologicky aktivních látek, které mají velmi široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo. Asi nejznámější z nich jsou betaglukany, které harmonizují náš imunitní systém. Tyto látky najdete mimo jiné i v lékárně v sirupech pro nemocné děti od jednoho roku věku. Zajímavé je, jakým způsobem působí. Samy o sobě nemají žádné specifické účinky, ale v imunitním systému člověka najdou právě to správné místo, kde jen "pomohou" buňkám ke správné funkci. A to je skvělé, protože díky tomu jsou betaglukany velmi bezpečné a jejich užívání se nemusí bát ani alergici. Ba právě naopak!

Díky obsahu betaglukanů i dalších biologicky aktivních látek mají funkční houby příznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Mimo tyto obecné vlastnosti mají jednotlivé druhy hub ještě další úžasné specifické účinky.

Ingredience a jejich účinky

 • Meshima. Tato houba původem z Japonska nejčastěji roste na morušovnících. Byla zkoumána pro její blahodárný vliv na fungování imunitního systému. Právem si vysloužila přezdívku "ženský ostrov", má totiž také kladný vliv na kondici ženských orgánů. Přispívá k celkové tělesné pohodě.
 • Šípek. Červené plody růží jsou cenným zdrojem vitamínu C, který ještě víc podporuje vlastnosti funkčních hub. Přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem a k normální činnosti nervové soustavy.
 • Reishi (lesklokorka lesklá). Známá též jako "božská houba nesmrtelnosti" kromě benefitů, které jsou vlastní všem funkčním houbám, také stabilizuje emoce a přispívá k udržení psychické vyrovnanosti.
 • Chaga (rezavec šikmý). Tato dřevokazná houba, paradoxně označovaná za "krále hub" nebo "lesní diamant", roste na břízách a listnatých stromech. Ruské lidové léčitelství ji využívá po stovky let jako podporu fyzické odolnosti a normální funkce imunitního systému. Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy a zároveň pro zahnání únavy a získání nových fyzických sil. A ještě mnohem dříve před tím ji proslavili obyvatelé jedné sibiřské vesnice, kteří ji také používali jako náhražku kávy a čaje, díky čemuž se těšili neobvykle pevnému zdraví.
 • Cordyceps (housenice čínská). Tato cizopasná houba je po tisíce let využívaná tradiční čínskou medicínou pro takové účely jako je zlepšení fyzického výkonu nebo afrodiziakální účinky.
 • Enokitake (penízovka sametonohá). Tato jedlá houba rostoucí převážně v Asii obsahuje množství účinných látek, vitamínů a minerálů. Je považována za cenný zdroj antioxidantů.
 • Maitake (trsnatec lupenitý). Tato chorošovitá jedlá houba, přezdívaná též jako "tančící houba", byla studována pro množství benefitů. Je s oblibou využívaná v tradiční čínské medicíně jako podpora imunitního systému.
 • Lion's Mane (korálovec ježatý). Jedná se o vzácnou houbu. svým vzhledem připomínající lví hřívu, která roste na kmenech listnáčů. Po stovky let je využívána především pro podporu kognitivních funkcí a paměti.
 • Tremella (rosolovka řasotvará). V Japonsku a Číně bývá díky svému vzhledu přezdívaná jako "sněžné ucho" a zdejší kuchyně ji považuje za delikatesu. Pro množství účinných látek je již stovky let využívána tradiční čínskou medicínou.
 • Agaricus blazei (žampion brazilský). Tato houba pocházející z amerického kontinentu je studována ve vztahu k imunitnímu systému.
 • Shiitake (houževnatec jedlý). Tyto jedlé houby lahodné chuti jsou hojně využívány v asijské kuchyni. Je studována ve vztahu k imunitnímu systému.

Proč dát přednost dvojitému extraktu z funkčních hub?
Pro lidské tělo je velká část houbových tkání nestravitelná. A proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejích buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky.

V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantním nápoji dokonce dvojitý extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu obsažen není vůbec).

Dvojitý extrakt tedy zajišťuje vyšší vyšší koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. A právě je základem našich produktů z funkčních hub.

Proč máme rádi Four Sigmatic?
Firma Four Sigmatic - původem z Finska, nyní se sídlem v USA - je projektem party chytrých chlapíků, kteří si říkají Scandinavian funny guys. Svoji životní vášeň pro zpracování funkčních hub a adaptogenů spojili s originálním nápadem. Obohatili populární pití o tyto tradičně využívané léčivé skvosty, které mohou naplnit každý náš den větším množstvím energie, fyzické výdrže, vnitřního klidu a produktivity. Tímto počinem zpřístupnili funkční houby prakticky komukoliv.

Přidáním dvojitého extraktu z funkčních hub a adaptogenů do oblíbených nápojů jako horké kakao, káva, latte nebo matcha latte či vytvořením vícedruhové směsi hub vznikne pití pro chvíle pohody a zároveň "dobití baterek" a posílení psychiky a imunity.

Produkty Four Sigmatic splňují ta nejpřísnější kritéria kvality. Kromě certifikace USDA Organic jsou pravidelně testovány nezávislými laboratořemi na těžké kovy, kvasinky, mykotoxiny a úroveň ozáření. Složení veškerých Four Sigmatic nápojů je čistě rostlinné.

Doporučené dávkování

 • 10 Mushroom Blend Mix můžete užívat vícero způsoby, kdykoliv během dne.
 • 1 čajovou lžičku rozpustíte ve vodě nebo džusu, případně můžete přimíchat do smoothie (i zeleného smoothie), sportovního nápoje, kaše, kávy, dezertu nebo jiného pokrmu.

Nutriční informace

2 odměrky (2 g)
Energetická hodnota 5 kcal
Sacharidy 1 g
Vitamin C (z růže šípkové) 39 mg (48 %*)
Sodík** 180 mg
Není významným zdrojem energie, sacharidů, tuků ani bílkovin. Bez kofeinu. Balení obsahuje 30 porcí.
*referenční hodnota příjmu
**přirozeně se vyskytující sodík

Složení

1 čajová lžička (2 g)
Chaga* (Inonotus obliquus) extrakt 150 mg
Reishi* (Ganoderma lucidum) extrakt 150 mg
Cordyceps* (Ophiocrdyceps sinensis) extrakt 150 mg
Lion´s Mane* (Hericium erinaceus) extrakt 150 mg
Shitake* (Lentinula enodes) extrakt 150 mg
Maitake* (Grifola frondosa) extrakt 150 mg
Enokitake* (Flanulimma velutipes) extrakt 150 mg
Agaricus* (Agaricus blazei) extrakt 150 mg
Meshima* (Phelinus linteus) extrakt 150 mg
Tremella* (Tremella fuciformis) extrakt 150 mg
Růže šípková* extrakt 400 mg
- z toho Vitamín C 39 mg

*USDA Organic
Produkty označené USDA Organic splňují přísné požadavky na výrobu dle Ministerstva zemědělství USA. Aby produkt mohl nést toto označení, musí být alespoň z 95 % tvořen složkami z ekologického zemědělství. Certifikace dokládá nejvyšší možnou kvalitu a čistotu produktu.

USDA Organic produkty procházejí výrobní metodou bez GMO, radiace, za použití přísad spadajících do národního seznamu povolených látek. Zemědělství s touto certifikací musí splňovat mnoho faktorů od zajištění kvality půdy po kontrolu škůdců a plevelů nebo použitých přísad.

Ekologičtí výrobci se maximálně spoléhají na přírodní látky a zemědělské, fyzikální, mechanické nebo biologické metody hospodaření se zárukou, že rostlina/plodina rostla na půdě, kde nebyly po dobu 3 let aplikovány zakázané látky (jako syntetická hnojiva či pesticidy).

Informace

 • Doplněk stravy.
 • Nenahrazuje vyváženou pestrou stravu.
 • Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Ukládejte mimo dosah dětí a zvířat.
 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
 • Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě.

Výrobce: Four Sigma Foods Inc., 1450 2nd St, Santa Monica, CA 90401, Spojené státy americké

Parametry

Hodnocení

(Hodnotilo 0 uživatelů)Napiš své hodnocení produktu Four Sigmatic 10 Mushroom Blend Mix 60 g0 % 100 %