scroll_to_content

Poradíme vám

Lada Kozlová

Lada Kozlová

specialistka zákaznické péče

420 530 514 814 (Po-Pá, 8-16 h)

MÁME VÍCE NEŽ ...

4 mil. expedovaných objednávek
120 000 položek ve vlastním skladě
10 000 variant produktů
200 novinek měsíčně
150 značek
500 000 rozdaných dárků

Deuter

Deuter, německý výrobce (nejen) batohů, kterého zná každý fanoušek horské turistiky.

Na trhu je již od roku 1898, kdy byl v Augsburgu založen Hansem Deuterem.

Původně se Deuter zabýval tkaním lodních plachet, výrobou a pronájmem stanů. V roce 1910, ale expandují a přichází s prvními brašnami, brašnami pro koně a batohy, rozšiřují výrobu (především vojenských) stanů.

Kromě vojenských zakázek se Deuter začíná angažovat i v turistice a vysokohorských expedicích.

Roku 1934 proběhne první skutečný test batohu Deuter Tauern. Při expedici na vrchol Nanga Parbatu se osvědčí natolik, že se na dlouhá léta stává ve své kategorii standardem. Ještě před vypuknutím 2. světové války použijí batohy Deuter horolezci při prvovýstupu severní stěnou Eigeru.

Během druhé světové války byla firma znárodněna pro vojenské účely.

Do dějin horolezectví se Deuter opět zapsal zlatým písmem roku 1953 při prvním výstupu Hermanna Buhla na Nanga Parbat.

Od té doby Deuter neustále roste a přichází s inovacemi nejen na trhu batohů, stanů, ale také spacích pytlů. Spolupracuje s předními sportovci a vytváří tak produkty použitelné v nejextrémnějších podmínkách s důrazem na funkčnost, ale také pohodlí.

Deuter jako jeden z hlavních hráčů na poli (nejen) outdoorových batohů si uvědomuje i svou roli ve společnosti a v ochraně životního prostředí.

Je zakládajícím členem EOCA (European Outdoor Conservation Association), neziskové organizace evropského outdoorového průmyslu, která po celém světě podporuje projekty na ochranu přírody.

Od roku 2008 je partnerem systému Bluesign®, nejpřísnější světové normy pro ochranu životního prostředí, bezpečnosti práce i spotřebitele.

Od léta roku 2020 jsou všechny výrobky Deuter zbaveny všech perfluorovaných chemikálií (PFC). Deuter neustále usiluje o šetrnou výrobu k životnímu prostředí a smysluplné využití zdrojů v celém dodavatelském a partnerském řetězci.

V současnosti naleznete v nabídce Deuter nejen turistické batohy, ale také cyklobatohy, městské batohy, spacáky a stany.

Vyberte si z nabídkyDeuter a udělejte radost sobě nebo svým blízkým.

produkty nenalezeny