Vitamíny a minerály IV | FITNESS4U.cz
SLEVY z vašeho nákupu. Teď hned
Domů

CZ SK

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 1 500 ,
získáte dopravu ZDARMA.

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Vitamíny a minerály IV

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

  • 632Zákazníků online
  • 91 178Položek ve vlastním skladě
  • 9 483Variant produktů
  • 145Novinek
  • 137Značek
  • 177 123Rozdaných dárků
  • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

Michael Šustr Predejňa

+420 735 022 222 Expert na sportovní a zdravou výživu. Aktivní soutěžní kulturista.

Napsat dotaz
Vitamíny a minerály IV

Jurák Viktor Suplementace pod lupou 0

V předchozích článcích jsme si vyjasnili některé pojmy z oblasti vitamínů a minerálů, některé jsme si představili a dnes si v krátkosti zkusíme shrnout, jaké produkty na našem trhu naleznete a které jsou opravdovou špičkou, do které se finance jistě investovat vyplatí.

Začněme rovnou od těch nejlepších, ke kterým rozhodně patří Reflex Nexgen Pro. Produkt od firmy z Velké Británie, která obecně patří mezi top firmy, pokud se jedná o kvalitu produktů. V čem tedy tkví kvalita Nexgenu?

Rozhodně je to adekvátní forma všech vitamínů a minerálů, která zajišťuje dobrou vstřebatelnost. Potřebné minerály jsou bez výjimky v podobě chelátů, jejichž podstatu jsme si objasnili v předchozích článcích. Dobrým krokem je také optimální množství vitamínů B komplexu, které zejména u sportovců je třeba mít pod kontrolou. A to v řádech desítek miligramů, což právě NexGen splňuje. Pochvalu také zaslouží za aktuálně nejlepší formu vítamínu K, konkrétně K2-MK7, která je na trhu k dispozici. Jednoduše obsahuje vše v jedné tabletě, což je výhodou pro ty, kteří zkrátka nemají zájem o hlídání si toho, kdy přijmout jednu a kdy přijmout druhou tabletu. A to včetně antioxidačního komplexu, který zabraňuje stárnutí způsobenému vlivem volných kyslíkových radikálů; či probiotik, které pomáhají udržovat naše střeva v dobrém stavu a schopné dobře vstřebat potravu. Závěrem lze zmínit ještě nespečenou formu kapsle, ve které je prášek sypký, což také napomáhá lepšímu vstřebání a menší nutnosti používat pojiva.
 
Dalším velmi kvalitním produktem je Vita Solution, u nějž je hlavní předností zase naopak oddělení některých složek, které vzájemně nejsou ideální kombinovat z hlediska vstřebatelnosti. Je tedy nutno si k tomuto produktu zakoupit ještě dva prvky – a to hořčík a zinek, které se dávkují zvlášť. Samozřejmě se takto zvýší náklady, ale zase máte jistotu, že vše, za co zaplatíte, také správně využijete. Je tedy potřeba i hlídat příjem jednotlivých složek vícekrát denně, na což spousta lidí často po chvíli zanevře, ale pro dobré výsledky je třeba obětovat i trochu toho pohodlí. Pochvalu dostává Vita Solution také za vitamín A, který se zde nachází ve formě beta-karotenu. To je takzvaný provitamín, ze kterého se teprve v těle vitamín A vytvoří – Tělo si tak samo hlídá, kolik vitamínu A dostane a nehrozí tak dlouhodobé předávkování, protože se případný přebytek beta-karotenu jednoduše nevyužije. 
 

Zlatým standardem je již zaběhlá firma Viridian, jejíž multivitamín zkrátka obsahuje vše a dokonce v těch správných chemických formách. Neobsahuje žádné konzervační látky, pojiva či alergeny, jako jsou stopy pšenice či laktózu a dokonce je vhodný i pro vegany. Pokud tedy hledáte multivitamín jako prevenci před studeným obdobím zimních měsíců, pak s Viridianem krok vedle určitě neuděláte.

 
Zajímavým a nestandartním produktem je Super Vita od české firmy Czech Virus, který je v tekuté formě. Doslazovaný je steviol-glykosidy, takže ti, kteří jsou odpůrci diskutabilních účinků umělých sladidel na organismus, si zde přijdou na své. Jako bonus obsahuje navíc směs BCAA, glutaminu a také extrakty z bylin a zeleniny.
 
Trh s vitamíny a minerály dnes nabízí téměř až nepřeberné množství produktů a vyznat se v nich představuje pro běžného spotřebitele často problém. Základní pravidla, kterými se lze řídit, jsou následující. Nekupujte produkty (rozumějte samozřejmě vitamíny a minerály, nikoli lékařem předepsanou medikaci) z lékáren – drtivá většina, ne-li všechny produkty tohoto typu jsou jen levným placebem, které mají nalákat na nízkou cenu, které pak bohužel odpovídá i kvalita. Nakonec, vždy jde o byznys. Nemluvě o tom, že v těchto produktech nejsou zohledněny zvýšené nároky na sportující populaci. Za druhé, nešetřete – Na suplementech obecně se nevyplatí šetřit a pokud na ně prostředky nemáte, raději investujte do výživy. Až budete mít peníze na kvalitní produkt, kupte si jej a rozhodně vám ve vašem snažení pomůže. Stále lepší nemít nic, než kupovat v podstatě prázdné tablety v domnění, že vám pomohou lépe fungovat. Ačkoli není pravidlem, že to nejdražší je i nejlepší, kvalitní produkt většinou bude mít i trochu vyšší výrobní cenu, což se logicky na konečné ceně odrazí. Za třetí, nespěchejte – nic není hned a ani Řím nebyl postavený za den. Nečekejte, že po dvou tabletkách shodíte tuk, naberete svaly a zlepšíte si svoje maximálky. Vše má svůj čas, a pokud člověk na tělo dlouhodobě kašle, bude se z toho samozřejmě dostávat déle než týden. Kvalitní suplementace vám tu cestu samozřejmě zpříjemní a usnadní.

Na trhu samozřejmě existují další kvalitní produkty, ale výčet nahoře by vám měl volbu usnadnit. Vy se tak nemusíte trápit s výběrem a srovnáváním, stačí vědět, že to co kupujete, má smysl. Tímto končí minisérie článků o vitamínech, ovšem nelze vyloučit, že se k tomuto tématu ještě vrátíme!

Autor článku

Viktor Jurák Katalog_Články

Expert na fitness, kulturistiku a zdravý životní styl.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

NAŠE PRODEJNY

FITNESS SHOP Uherské Hradiště

Mariánské náměstí 126
686 01 Uherské Hradiště

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Zlín

Vavrečkova 7074 (OD13)
760 01 Zlín

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Uherský Brod

Bří Lužů 126
688 01 Uherský Brod

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       zavřeno
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Hodonín

Štefánikova 285/21
695 01 Hodonín

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněDobírkaDobírkaOnline platba kartouOnline platba kartouBankovním převodemBankovním převodemOnline bankovní převodOnline bankovní převod

Možnosti dopravy:

Nejvýhodnější dopravaNejvýhodnější dopravaPPLPPLČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuČP - Balík Do balíkovnyČP - Balík Do balíkovnyGeisGeisZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín

Sledujte náš Instagram #fitness4u

Všechna práva vyhrazena. © 2010 - 2018 FITPOWER s.r.o.
Informační povinnost k EET

Žádná část těchto stránek nesmí být publikována a šířena žádným způsobem bez výslovného svolení autora!

Banner HP levy
Banner HP pravy