scroll_to_content

VIRIDIAN – ZNAČKA PRO ZDRAVÝ ŽIVOT

Historie Viridian Nutrition

Zakladatelkou společnosti Viridian Nutrition je Cheryl Thallon, která svou pracovní kariéru začínala pozvolna v malém obchůdku se zdravou výživou, kde nabírala své první zkušenosti spojené s výživovými doplňky. Postupem času se Cheryl dokázala v tomto odvětví velmi dobře prosadit a její další pracovní kroky směřovaly do velké firmy, která se zabývala výrobou a prodejem doplňků stravy. Cheryl působila jako ředitelka v oddělení marketingu a zároveň byla redaktorkou časopisu Natural Food Trader a Health Today. O Cheryl Thallon je známo, že se velmi aktivně zapojovala do hnutí, která bojovala za ochranu zvířat a jejich práva. Její velkou lásku ke zvířatům dokazuje i to, že se sama stala v 18 letech vegetariánkou. Společnost, kde tato mladá žena pracovala, byla jednoho dne prodána farmaceutické korporaci, což bylo počátkem vzniku nové značky Viridian Nutrition. Samotná značka byla založena ve městě Northamptonshire v roce 1999.

Čistota a kvalita na prvním místě

Cílem značky Viridan bylo od prvopočátku uvádět na trh čisté, nemodifikované, neozářené produkty, které jsou bez přidaného cukru, barviv a dochucovadel. V neposlední řadě značka dbá na ochranu životního prostředí a to včetně zvířat. Důležité je tedy zmínit, že žádný z produktů není testován na zvířatech. Za tento přístup a kvalitu byla společnost v roce 2000 oceněna časopisem Ethical Consumer, který ji udělil cenu “Best Buy”. Po tomto ocenění se Viridian neustále drží mezi špičkou doplňků stravy a každý rok získává nejvyšší možné hodnocení v Good Shopping Guide. Viridian si zakládá na vyřazení veškerých umělých přísad a geneticky modifikovaných surovin. Suroviny pro výrobu svých produktů čerpá převážně z lokálních prověřených farem.

Jedinečné výrobky dle Cheryl Thallon

Samotná Cheryl Thallon tvrdí, že nejvíce pyšná je momentálně na produkt Organic Scandinavian Rainbow Trout Oil. Tento rybí olej se stal prvním organickým certifikovaným olejem na světě, který neobsahuje žádné balastní a špatné ingredience. Úzká spolupráce s výrobcem je výsledkem čistého a efektivního produktu, který je kvalitou nesrovnatelný s většinou rybího oleje na trhu. Cheryl také doporučuje produkt zvaný KiwiZyme, který může být dobrým pomocníkem pro jedince, kteří mají časté a dlouhodobé potíže s trávením. KiwiZyme obsahuje velké množství trávících enzymů a vlákniny, což hraje velkou roli pro správnou funkci našich střev a celé střevní mikroflóry. Univerzálním doplňkem, který může zařadit každý z nás je High Five Multivitamin. Tento multivitamin obsahuje velmi široké spektrum vitamínů a minerálů potřebných pro správnou funkci organismu, orgánů a zároveň je nápomocný při budování imunity.


Další zajímavé produkty Viridian

Viridian se pyšní portfóliem produktů, které nyní přesahuje počet 200 doplňků stravy, přičemž všechny jsou vyráběny s ohledem na maximální čistotu a efektivitu pro lidské zdraví. Jelikož domovskou zemí této značky je Velká Británie, tak můžeme zmínit produkty, které se nejvíce prodávají právě na tamním trhu. Mezi nejvíce prodávané výrobky se řadí High Five Multivitamin & Mineral, Rhodiola rosea, Cherry Night, Organic Black Seed Oil, Synbiotic Daily a Milk Thistle. Velmi prodávaným je také vitamin D3, který Viridian nabízí i v tekuté formě a to dokonce také v dětské verzi pod názvem Virikid Vitamin D. Důležité je také zmínit, že veškeré produkty této značky se prodávají ve tmavých skleněných nádobách, což je velmi důležité z hlediska zachování kvality a především funkčnosti. Například Synbiotic Daily, což je doplněk obsahující probiotika, tedy živé kultury prospěšné pro náš mikrobiom je nutné skladovat v temných nádobách, protože při dlouhodobém kontaktu s denním světlem může dojít k uhynutí prospěšných bakterií. Výrobek by pak ztratil svou hodnotu a především účinky, které od nich zákazník očekává.

Porovnání produktu

V této kapitole se krátce můžeme zaměřit na porovnání dvou produktů ve formě magnézia. Prvním z nich bude Magnesium Taurate od firmy Viridian a druhým bude běžně dostupný hořčík značky Maxivita, který naleznete v obchodních řetězcích, lékárnách i drogériích.

Výrobek

Viridian Magnézium taurát

Maxivita Magnézium

Složení

2 kapsle: 1500 mg taurátu hořečnatého, obal hydroxypropylmethylcelulóza (rostlinný obal)

Složení: sladidlo - sorbitol, oxid hořečnatý, kyselina L-askorbová, kyselina citrónová, přírodní aroma, protispékavá látka - talek, sladidlo - sukralóza, kaynokobalamin, pyrodixin hydrochlorid, sladidlo - citróza (neohesperidin DC), thiamin mononitrát

Balastní látky

Žádné

Sladidlo sorbitol, sukralóza, citróza, protispékavá látka - talek

Vstřebatelnost

Až 80%

Cca 4-5%

Účinky a benefity

Podpora regenerace svalstva a kardiovaskulárního systému. Příznivý vliv na kognitivní funkce a podpora organismu v boji proti oxidativnímu stresu. Čistota, kvalita produktu a 100% aktivita obsažených látek.

Minimální vstřebatelnost, mnoho přidaných sladidel a dalších látek. Poměrně značné riziko průjmu a trávících obtíží.

Počet dávek

45

16

Cena

549,-

Od 60,-

 

Magnézium taurát se řadí mezi nejlépe vstřebatelné formy, které můžeme našemu organismu dopřát. Jeho vstřebatelnost se uvádí dokonce až 80%. Konkurent v podobě magnézia od značky Maxivita je výrazně levnější, což je zapříčiněno především obsahem mnoha balastních látek a hořčíku ve formě oxidu hořečnatého. Oxid hořečnatý je pro lidské tělo téměř nevstřebatelný, jeho vstřebatelnost se pohybuje okolo 4% a mnoho studií potvrzuje jeho projímavé účinky. Jedná se o jednu z nejlevnějších forem hořčíku a proto je hojně využívána pro masově prodávané produkty, které bohužel nemají kýžený efekt. V takovém případě je na místě si říci, co je dražší? Ano, někdo mi mohl říci, že mu takové levné magnesium stačí, ale není přeci jen drahé na to, že našemu tělu spíše nic nedodá a je plné balastných látek? Při porovnání ceny je to zřejmé, že Viridian je mnohem dražší, ale dodá tělu to, za co jsme si zaplatili.

Cena produktů Viridian

Pokud se pohybujete na trhu s doplňky stravy krátkou dobu, tak vás možná překvapí vyšší cena těchto produktů. Důležité je si uvědomit, že Viridian nabízí opravdovou kvalitu, které jen velmi těžko může někdo na našem trhu konkurovat. V případě, že se rozhodnete investovat do svého zdraví, měli byste při výběru doplňků stravy dbát právě na zásady, které značka Viridan dodržuje a kterými se sama vyznačuje. Těmito zásadami není nic jiného než již zmíněná kvalita v podobě lokálních surovin od tamních farmářů, distancování se od balastních látek, umělých barviv, sladidel a modifikovaných surovin. Viridian je zárukou kvality a jistoty, že se vám do rukou dostane kvalitní výrobek.

Doporučené produkty

399 Kč
-13 % -50 Kč
349 Kč