Spalovače tuků - velká videorecenze a vše, co o nich musíte vědět | FITNESS4U
Domů

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 1 500 ,
získáte dopravu ZDARMA.

Nákupní košík

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Spalovače tuků - velká videorecenze a vše, co o nich musíte vědět

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

  • 502Zákazníků online
  • 32 188Položek ve vlastním skladě
  • 8 881Variant produktů
  • 1Novinek
  • 158Značek
  • 381 083Rozdaných dárků
  • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

David Mimochodek Operátor zakázek, Prodejna, Publikacni_system, Redakce, specialista na výživu

+420 702 332 233

Napsat dotaz
Spalovače tuků - velká videorecenze a vše, co o nich musíte vědět

Jurák Viktor Suplementace pod lupou 0

Hubnutí je velkým trendem, není proto divu, že ve snaze shodit co nejvíce a co nejefektivněji se lidé obracejí i na oblast nabídky suplementace. Ta se zase recipročně snaží těmto lidem vyhovět, a tak výrobci vyvíjejí neustále nové produkty, které vám tuto cestu mají usnadnit. Bohužel je někdy těžké určit, kdy je složení naprostou bombou, která je naplněna účinnými pomocníky pro spalování, a kdy naopak je produkt pouze kombinací všeho možného, aby se zaplnila kolonka „složení“. My si v tomto článku krátce představíme některé látky, které typicky v takových produktech najdete a které vám mohou pomoci.

Spalování tělesného tuku je složitý proces, na kterém se podílí mnoho mechanismů našeho těla. Cesta k cíli často nemusí vést skrze vysazení sacharidů, počítání kalorií, naplnění ledničky nízkotučnými výrobky nebo rady typu „vysaď lepek“ a „odstraň z jídelníčku laktózu“. Zásadní vliv mají například hormony, související s denními (cirkadiánními) biorytmy nebo třeba stresem. Další složkou je váš metabolický obrat (v podstatě kolik energie vaše tělo dokáže spálit za jeden den), který vašimi návyky, jídlem a suplementací můžete podpořit nebo zpomalit. Nebo také různé mikroživiny, které jsou pro spalování tuků důležité, ale je jich ve vašem těle nedostatek – tím pádem vaše tělo brzdí ve spalování, což se ovšem dá rozpoznat často jen velmi těžko.

Typické složky

Kofein

Kofein je typickou složkou většiny suplementů podporující spalování, kupříkladu díky svým stimulačním účinkům, který v konečném důsledku může vést k lepšímu výkonu během tréninkové jednotky. To jde ruku v ruce s větším množstvím spálené energie. Mimo to se podílí na našem celkovém metabolickém obratu a na lepším využívání tuku. Jak ale jistě víte, na kofein lze poměrně rychle vybudovat toleranci, a proto tento efekt není dlouhodobý – suplementace je proto lepší nárazová. Zde narážíme na zásadní problém, protože kofein se stal naprosto běžnou součástí jídelníčků. Ať už v podobě kafé, energetických nápojů, pre-workoutů, slazených nápojů či jinde. A ačkoli je příjem zhruba 400 mg denně považován za zdraví prospěšný, je třeba tento fakt nezaměňovat s tuk spalujícím efektem, který se při takovém denním příjmu nemusí tolik projevit. Jen pro představu, 400 mg kofeinu odpovídá přibližně dvěma a půl 0,5 l energetickým drinkům či 12 lžicím rozpustné kávy.

Karnitin

Látka pracující s našimi energetickými elektrárnami v buňkách, mitochondriemi, je složkou jednak v komplexních spalovačích, ale prodávána často i samotná. Jeho účinek je stavěn především na dvou pilířích. Tím prvním je transport mastných kyselin (jedna z komponent tělesného tuku) do mitochondrií, kde jsou následně zpracovány. Zde tkví úskalí suplementace samotným karnitinem, který je pouze jedním z hráčů v několikastupňovém procesu spalování tuku. Jeho samotná suplementace je vhodná především u lidí, kteří omezili živočišné produkty, zejména pak červené maso. Druhým pilířem je zlepšení inzulínové citlivosti, která je zásadní pro efektivní příjem cukru, ale i živin s ním transportovaných, dovnitř buněk a jejich následné zpracování. Mimo to má karnitin blahodárný vliv na ochranu srdečního svalu, což je rozhodně plus, protože v posilovně svému srdci zejména při silovém tréninku dáváte pořádně zabrat.

Synefrin

Synefrin je látka z kůry plodů pomerančovníku hořkého a své uplatnění našla ve spalovačích tuků především díky účinku v podobě zvýšení metabolického obratu. To vše bez některých negativních doprovodných jevů, jako je narušené soustředění, které můžeme pozorovat u vyšších dávek výše zmíněného kofeinu. Dále se ukazuje, že by měl napomáhat zvýšení termického efektu potravy, což v podstatě znamená, že využijeme více energie na spálení určitého množství potravy. To se nakonec pozitivně odrazí na poměru příjmu a výdeje energie za celý den.

Závěr

Spalovače tuků obsahují samozřejmě mnohem více složek, ovšem tyto tři jsou ty, které v nich najdete téměř bez výhrady. Co však platí vždy a stále je to, že suplementace nikdy neudělá práci za vás. Vždy je nutno stavit na správné stravě a tréninku a spalovačem pak podpořit vaše snažení v momentě, kdy se chcete posunout ještě kousek za vaši dosaženou hranici. Na pomyslné suplementační pyramidě se tyto produkty nacházejí až ve vyšších, o něco méně důležitých patrech a rozhodně bych vám spalovač nedoporučil jako první suplement. Na druhou stranu, kvalitní spalovač bude vždy lepší variantou, než utrácet tisíce za různé koktejlové diety a jiné nesmyslné produkty, které vám ve vašem snažení bohužel nepomohou.

Autor článku

Viktor Jurák Redakce

Expert na fitness, kulturistiku a zdravý životní styl.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněOnline platba kartouOnline platba kartouTwistoTwistoBankovním převodemBankovním převodemDobírkaDobírkaOnline bankovní platbaOnline bankovní platba

Možnosti dopravy:

Česká pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuBalíkovnaBalíkovnaPPLPPLZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín