Spalovače a jejich pomoc v boji proti tuku | FITNESS4U.cz
SLEVY z vašeho nákupu. Teď hned
Domů

CZ SK

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 200 ,
získáte dopravu ZDARMA.

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Spalovače a jejich pomoc v boji proti tuku

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

  • 538Zákazníků online
  • 90 193Položek ve vlastním skladě
  • 9 558Variant produktů
  • 89Novinek
  • 137Značek
  • 181 967Rozdaných dárků
  • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

Michael Šustr Predejňa

+420 735 022 222 Expert na sportovní a zdravou výživu. Aktivní soutěžní kulturista.

Napsat dotaz
Spalovače a jejich pomoc v boji proti tuku

Jurák Viktor Suplementace pod lupou 0

Hubnutí je velkým trendem, není proto divu, že ve snaze shodit co nejvíce a co nejefektivněji se lidé obracejí i na oblast nabídky suplementace. Ta se zase recipročně snaží těmto lidem vyhovět, a tak výrobci vyvíjejí neustále nové produkty, které vám tuto cestu mají usnadnit. Bohužel je někdy těžké určit, kdy je složení naprostou bombou, která je naplněna účinnými pomocníky pro spalování, a kdy naopak je produkt pouze kombinací všeho možného, aby se zaplnila kolonka „složení“. My si v tomto článku krátce představíme některé látky, které typicky v takových produktech najdete a které vám mohou pomoci.

 

Spalování tělesného tuku je složitý proces, na kterém se podílí mnoho mechanismů našeho těla. Cesta k cíli často nemusí vést skrze vysazení sacharidů, počítání kalorií, naplnění ledničky nízkotučnými výrobky nebo rady typu „vysaď lepek“ a „odstraň z jídelníčku laktózu“. Zásadní vliv mají například hormony, související s denními (cirkadiánními) biorytmy nebo třeba stresem. Další složkou je váš metabolický obrat (v podstatě kolik energie vaše tělo dokáže spálit za jeden den), který vašimi návyky, jídlem a suplementací můžete podpořit nebo zpomalit. Nebo také různé mikroživiny, které jsou pro spalování tuků důležité, ale je jich ve vašem těle nedostatek – tím pádem vaše tělo brzdí ve spalování, což se ovšem dá rozpoznat často jen velmi těžko.

Typické složky

Kofein

Kofein je typickou složkou většiny suplementů podporující spalování, kupříkladu díky svým stimulačním účinkům, který v konečném důsledku může vést k lepšímu výkonu během tréninkové jednotky. To jde ruku v ruce s větším množstvím spálené energie. Mimo to se podílí na našem celkovém metabolickém obratu a na lepším využívání tuku. Jak ale jistě víte, na kofein lze poměrně rychle vybudovat toleranci, a proto tento efekt není dlouhodobý – suplementace je proto lepší nárazová. Zde narážíme na zásadní problém, protože kofein se stal naprosto běžnou součástí jídelníčků. Ať už v podobě kafé, energetických nápojů, pre-workoutů, slazených nápojů či jinde. A ačkoli je příjem zhruba 400 mg denně považován za zdraví prospěšný, je třeba tento fakt nezaměňovat s tuk spalujícím efektem, který se při takovém denním příjmu nemusí tolik projevit. Jen pro představu, 400 mg kofeinu odpovídá přibližně dvěma a půl 0,5 l energetickým drinkům či 12 lžicím rozpustné kávy.

Karnitin

Látka pracující s našimi energetickými elektrárnami v buňkách, mitochondriemi, je složkou jednak v komplexních spalovačích, ale prodávána často i samotná. Jeho účinek je stavěn především na dvou pilířích. Tím prvním je transport mastných kyselin (jedna z komponent tělesného tuku) do mitochondrií, kde jsou následně zpracovány. Zde tkví úskalí suplementace samotným karnitinem, který je pouze jedním z hráčů v několikastupňovém procesu spalování tuku. Jeho samotná suplementace je vhodná především u lidí, kteří omezili živočišné produkty, zejména pak červené maso. Druhým pilířem je zlepšení inzulínové citlivosti, která je zásadní pro efektivní příjem cukru, ale i živin s ním transportovaných, dovnitř buněk a jejich následné zpracování. Mimo to má karnitin blahodárný vliv na ochranu srdečního svalu, což je rozhodně plus, protože v posilovně svému srdci zejména při silovém tréninku dáváte pořádně zabrat.

Synefrin

Synefrin je látka z kůry plodů pomerančovníku hořkého a své uplatnění našla ve spalovačích tuků především díky účinku v podobě zvýšení metabolického obratu. To vše bez některých negativních doprovodných jevů, jako je narušené soustředění, které můžeme pozorovat u vyšších dávek výše zmíněného kofeinu. Dále se ukazuje, že by měl napomáhat zvýšení termického efektu potravy, což v podstatě znamená, že využijeme více energie na spálení určitého množství potravy. To se nakonec pozitivně odrazí na poměru příjmu a výdeje energie za celý den.

Závěr

Spalovače tuků obsahují samozřejmě mnohem více složek, ovšem tyto tři jsou ty, které v nich najdete téměř bez výhrady. Co však platí vždy a stále je to, že suplementace nikdy neudělá práci za vás. Vždy je nutno stavit na správné stravě a tréninku a spalovačem pak podpořit vaše snažení v momentě, kdy se chcete posunout ještě kousek za vaši dosaženou hranici. Na pomyslné suplementační pyramidě se tyto produkty nacházejí až ve vyšších, o něco méně důležitých patrech a rozhodně bych vám spalovač nedoporučil jako první suplement. Na druhou stranu, kvalitní spalovač bude vždy lepší variantou, než utrácet tisíce za různé koktejlové diety a jiné nesmyslné produkty, které vám ve vašem snažení bohužel nepomohou.

Autor článku

Viktor Jurák Katalog_Články

Expert na fitness, kulturistiku a zdravý životní styl.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

NAŠE PRODEJNY

FITNESS SHOP Uherské Hradiště

Mariánské náměstí 126
686 01 Uherské Hradiště

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Zlín

Vavrečkova 7074 (OD13)
760 01 Zlín

Otevírací doba Po-Pá: 9-18 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Uherský Brod

Bří Lužů 126
688 01 Uherský Brod

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       zavřeno
Ne:      zavřeno

FITNESS SHOP Hodonín

Štefánikova 285/21
695 01 Hodonín

Otevírací doba Po-Pá: 9-17 h
So:       9-12 h
Ne:      zavřeno

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněDobírkaDobírkaOnline platba kartouOnline platba kartouBankovním převodemBankovním převodemOnline bankovní převodOnline bankovní převod

Možnosti dopravy:

Nejvýhodnější dopravaNejvýhodnější dopravaPPLPPLČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuČP - Balík Do balíkovnyČP - Balík Do balíkovnyGeisGeisZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín

Sledujte náš Instagram #fitness4u

Všechna práva vyhrazena. © 2010 - 2018 FITPOWER s.r.o.
Informační povinnost k EET

Žádná část těchto stránek nesmí být publikována a šířena žádným způsobem bez výslovného svolení autora!

Banner HP levy
banner odpočet doprava pravý