scroll_to_content

JAK SE ZBAVIT CELULITIDY? RADY, KTERÉ JSEM VYZKOUŠELA A FUNGUJÍ.

Celulitida. Ta nechtěná kamarádka, co se na vás nalepí a ne a ne pustit. Také ji mám. Zase. Tentokrát ale vím, jak se jí zbavit. Poprvé jsme se „skamarádili” v šestnácti, kdy jsem začala brát hormonální antikoncepci. Během pár týdnů se mi objevila na stehnech, hýždích a zadku. Zůstala se mnou dalších jedenáct let do doby, kdy jsem si po prvním porodu řekla, že teda fakt konec. Nechci tě. A poprvé za jedenáct let jsem se jí zbavila. Ten pocit vítězství je neskutečný. Také ho chcete zažít? Věřím, že co zabralo mně, zabere i vám.

Jedenáct let neúspěchů. Háček byl v hlavě.

Když bilancuji, co jsem prvních jedenáct let dělala špatně, musím si přiznat, že jsem byla nedůsledná, málo disciplinovaná a hlavně jsem věřila „zázračným” krémům a masážím. Obojí od celulitidy může pomoct, ale hlavní fúspěch tkví ve správně zvolených metodách, vytrvalosti a poctivosti. Jakmile zahodíte vlastní lenost a ponoříte se do boje s celulitidou naplno, zvládnete to. Věřte mi. Zvládla jsem to s miminkem, starostí o dům se zahradou a každodenní prací.

1. krok: Jak rozproudit lymfu

Lymfatický systém je mízní soustava, která z těla odvádí toxiny. Pokud lymfa nefunguje jak má, projevuje se celulitidou, akné, zavodňováním, oslabenou imunitou, v horších případech nádorovým onemocněním. Co může zpomalovat a narušovat fungování lymfatického systému?

 • nedostatečný pohyb,
 • toxiny (z potravy, ovzduší a kosmetiky),
 • tučné jídlo,
 • nedostatek živin (málo ovoce a zeleniny),
 • nedodržování pitného režimu,
 • nadmíra červeného masa a mléčných výrobků,
 • hormonální antikoncepce.

Hmm… Nerada si to přiznávám, ale jsem to celá já. Proto jsem následovala doporučení, jak rozproudit lymfu:

 • svižné procházky s dlouhým krokem (důležité jsou dlouhé kroky, které stimulují lymfatické uzliny v tříslech),
 • pít více čisté vody, zeleninových šťáv a bylinkových čajů (vyhnout se sladkým nápojům),
 • každé ráno cvičit jógu na lymfatický systém,
 • dvakrát denně masírovat stehna a hýždě kosmetikou se zeleným jílem (o tom více níže),
 • každé ráno provádět manuální stimulaci lymfatických uzlin (o tom také níže).

Je to minimum, které jsem schopná pravidelně dodržovat i v nevyzpytatelné rozvrhu mamky na mateřské. Pokud vám to váš rozvrh dovoluje, cvičte jógu, podstupte detoxikační kúru a hlavně vše dělejte pravidelně každý den. Bez výjimky!

Doporučené doplňky stravy*

*nevhodné pro těhotné a kojící

2. krok: Speciální masáž na rozproudění lymfy

V minulosti jsem chodila na lymfodrenáže a kryolipolýzy, chodila jsem do sauny a otužovala jsem se. Nic nepřineslo výrazné změny a už vůbec ne trvalé. Byly to vyhozené peníze a ztráta času. Lymfatická masáž ale má smysl. Pokud můžete, investujte do manuálních lymfatických masáží. Speciální hmaty a správný tlak na pokožku skutečně stimuluje lymfu. Důležitá je opět pravidelnost. Já jako máma jsem si nemohla dovolit chodit na masáže, a tak jsem se do toho pustila sama. Jako nejúčinnější se ukázal retro videonávod, který i přes počáteční rozpaky zabral výborně.

Každé ráno začínám pětimunovou stimulací lymfatických uzlin. Ještě v leže na zádech v posteli krouživými pohyby masírujte uzliny na krku, v podpaží, loktech, tříslech a podkoleních jamkách. Podpoříte tok lymfy.

Detoxikační drink: Smíchejte půl litru čisté vody, šťávu z půlky f citronu, lžičku javorového sirupu a špetku kajenského pepře. Osvěžující nápoj nastartuje trávení, podpoří spalování tuků, dodá potřebné minerály a důležitý vitamín C.

3. krok: Nejlepší krémy na celulitidu

Kapitola sama o sobě. Kolik krémů, gelů a zábalů jsem vyzkoušela? Už to nespočítám, ale určitě bych za ty peníze mohla jet na dovolenou. Teprve před třemi lety jsem našla klíčovou ingrediencí, která zabrala — zelený jíl. 100% přírodní látka, která má univerzální využití v kosmetice. Připravíte z něj vlasové zábaly a šampony, pleťové masky, detoxikační koupele a peelingy. A právě díky silným detoxikačním účinkům spolu s masáží mi od celulitidy neskutečně pomohly. Zelený jíl také zjemňuje pokožku, vyživuje ji a zbavuje ji akné a pupínků. Zelený jíl seženete ve formě prášku nebo jako součást krémů a zábalů.

4. krok: Cviky na celulitidu

Internet je plný plánů, výzev a doporučených cviků, které vás mají zbavit celulitidy. Vybrala jsem si takové, které mě baví a mám zvládnutou techniku provedení.

Každé ráno jsem si cvičím zmíněnou jógu na rozprouděná lymfy. Je to i skvělý začátek dne, protože sestava protáhne celé tělo a dodá energii.

Třikrát týdně cvičím sestavu na celulitidu podle Youtuberky Sii Cooper. Mně perfektně sedne a spolu se svižnými procházkami a víkendovým „MajTajm” jsem první výsledky viděla už po dvou týdnech. Co je to „MajTajm”? Můj kód pro hodinu pohybu, ktereý mi dělá radost. Může to být Buti Jóga, Zumba, jízda na kole, Tae Bo, spontánní tanec, zkrátka cokoliv, u čeho se zapotím a hlavně uvolním. MajTajm je zkrátka můj čas. Udělejte si ho také, dobije vám baterky.

Nejlepší cviky na celulitidu jsou ty, které stimulují lymfu. Úklony, pohyb v kyčlích, propínání špiček nohou, dřepy, výpady, pomalé, ale vytrvalé tempo. Zkrátka rozpohybovat celé tělo.

5. krok: Omezte sacharidy a vyhladovíte celulitidu

I když jsou sacharidy důležitou látkou pro organismus, mohou za faldíky a hrbolky v podkoží. Pokud cukry nespálíte, tělo si je uloží ve formě tuku. Pokud chcete shodit tuk a podpořit redukci celulitidy, omezte v jídelníčku:

 • pečivo,
 • těstoviny,
 • sladké (nejen cukrovinky a dezerty, ale i med),
 • rýži,
 • brambory.

Čím je nahradit? Zeleninou, ovocem, luštěninami, klíčky, proteinovými nápoji a tyčinkami, vejci, tofu, sójou, bílým masem a rybami.

Nezvládnete to bez sladkostí? Nahraďte cukr stévií — přírodním sladidlem bez kalorií.

Klíč k úspěchu je vůle a reálný plán

Sebelépe sestavený plán nemá šanci uspět, pokud chybí vůle. Pokud se do toho ponoříte, první výsledky uvidíte už za dva týdny. Za měsíc už celulitida úplně zmizí ze zadní strany stehen (hamstringů) a zadku. Za dva měsíce už je po celulitidě. A já se jedenáct let styděla a schovávala v kalhotách i ve vedrech...

Důležité je nedávat si nereálné cíle. Kolik času, energie a popřípadě financí chcete do své vysněné postavy investovat? Napište si zásady a pevné body, které můžete bez stresu dodržovat. Napsat si pravidla na papír není žádná ostuda. Afirmace — psané pozitivní myšlenky, mají na psychiku velký vliv. Stejné je to i se změnami, které chcete udělat.

Je mi třicet dva a jsem čtyři měsíce po druhém porodu. Při druhém těhotenství jsem nabrala 22 kilo a celulitidu jsem měla i na břiše. A víte co? Dělám přesně to, co po prvním porodu a už teď vidím výsledky. Spojení jídelníčku, cvičení a kosmetiky je účinná kombinace proti pomerančové kůži. Vím, že to dokážu. Vím, že to dokážete i vy.

Doporučené produkty

517 Kč
-15 % -78 Kč
439 Kč
799 Kč
-16 % -129 Kč
670 Kč