scroll_to_content

JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O SVOU PLEŤ A VLASY BĚHEM CVIČENÍ?

Tváří v tvář

Nejdříve se zaměříme společně na pleť. Pokud chceme mít hezkou plet, určitě se vyhněme při cvičení make-upu.  Je velmi důležité si před cvičením pleť řádně očistit a zbavit všech usazenin a nečistot. U cvičení se nám dost roztahují póry, pokožka více dýchá a vylučuje škodliviny ven, takže v případě make-upu se bohužel pokožka více ucpává a vtahuje make-up do pórů, následek je takový, že se všechno ucpe a místo toho, aby se u cvičení póry čistily, udělá tahle věc více škody než užitku.
Při cvičení se obličeje nedotýkejte rukama, neboť v době cvičení je pokožka nejvíce choulostivá a lehce se zanese. Po téhle chybě můžeme často očekávat to nehezké akné a černé tečky, v horších případech dokonce exémy a vyrážky. Dobrou radou si během cvičení utírat pot z tváře lehce, bez dření ručníkem, pomůže vám to od zarudlé či rudnoucí pokožky. Po cvičení je vhodné si obličej opláchnout vodou a vysušit lehounce čistým ručníkem, nebo odlíčit odličovací vodou či odličovacími ubrousky. Obvykle opravdu není hezký pohled na rozmazaný obličej, a proto je lepší oželet líčidla a tu hodinku vydržet „přirozená“, protože málokterá z žen oželí řasenku.

Na vlasy s rozumem

Ani starost o vlasy není banální záležitost a opakující se chyby ženy dělají i v tomto případě. Každodenní a časté mytí naše vlasy dehydruje, láme a více mastí. Tohle maštění vlasů jde omezit sportovní čelenkou, nebo šátkem, který pohltí pot a nečistoty. V žádném případě se nedoporučuje na upocené vlasy sahat, či ještě hůře česat. Jediné, čeho byste tím dosáhli, je způsobení ještě větší produkce mazu. Pokud to je nezbytně nutné, můžeme ve fitku umýt ofinu a následně vyfoukat. Dnes již skoro každé fitcentrum fén má, takže by větší problém být neměl.
Pokud si vlasy myjete často, je vhodné použít šampon na časté mytí, dále použít hydratační masku a do konečků vlasový olej. Určitě se nedoporučuje použití stylingových přípravků před cvičením, jako je tužidlo, lak, gel - to z důvodu, že se vlasy ještě vice zatíží a slepí. Dále není zrovna nejlepší řešení používat na cvičení pevné gumičky, které na vlasu vlivem vlhka udělají nejen nehezký zářez, ale mohou vlasy i postupem času nevratně poškodit. Vhodné jsou spíše semišové a látkové gumičky.
Pokud cvičíme, je rovněž velmi důležité si hlídat živiny a doplňovat vitamíny, které vlasy velmi potřebují pro zdravý a krásný vzhled, neboť se nám mohou nemile odvděčit padáním, lámáním, třepením a nezdravě matným vzhledem.
Denně se setkává se zákaznicemi, které dokážou díky špatné stravě- zejména málo vitamínů, drastickými dietami, špatnou péčí a kosmetikou během měsíce či dvou zničit vše, co pěstovali například deset let, no není to škoda? Pokud budeme věnovat správnou péči své pleti i vlasům, určitě se vám odvděčí a viditelně to poznáte nejen dnes, ale i v budoucnu. Každá žena si určitě všimne, dříve či později, že se její pečování o pleť a vlasy vyplatilo. Nedá to moc práce, stačí se řídit několika pravidly a výsledek je viditelný na první pohled. Protože korunou krásy jsou pleť a vlasy.

Doporučené produkty

699 Kč
-29 % -200 Kč
499 Kč
299 Kč
-17 % -50 Kč
249 Kč
349 Kč
-29 % -100 Kč
249 Kč