Chce vyhrát profesionální kartu. Petra Zvoníčková si přivezla druhé zlato | FITNESS4U
Domů

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

+420 725 080 000 (Po-Pá, 7-16 h)

Nakupte ještě za 1 500 ,
získáte dopravu ZDARMA.

Nákupní košík

0 ks

0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Chce vyhrát profesionální kartu. Petra Zvoníčková si přivezla druhé zlato

Nejčastější dotazy v kategorii

PORADNA

Vstoupit do poradny

U nás to žije

 • 492Zákazníků online
 • 74 678Položek ve vlastním skladě
 • 8 961Variant produktů
 • 91Novinek
 • 157Značek
 • 359 960Rozdaných dárků
 • 0%Spokojených zákazníků

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho experta

David Mimochodek Operátor zakázek, Prodejna, Publikacni_system, Redakce, specialista na výživu

+420 702 332 233

Napsat dotaz
Chce vyhrát profesionální kartu. Petra Zvoníčková si přivezla druhé zlato

redakce FITNESS4U.cz Ze světa sportu 0

Ambasadorka a vítězka Extrifit poháru v bikini fitness juniorek - Petra Zvoníčková si přivezla zlato a připravuje se na mistrovství Evropy, které se koná ve Španělsku.

Od svých 18 let závodí ve federaci IFBB v kategorii bikini fitness, což je ženská kategorie kulturistiky.

„V této disciplíně se hodnotí především forma závodnice (osvalení, vyrýsovanost, správné tvary - tzv. „X-shape” postavy), dále také prezentace a projev na pódiu, celkový look a dojem. Jsem stále juniorka a budu i příští rok„


Nedávno se Petra Zvoníčková (21 let) zúčastnila soutěže Extrifit pohár České republiky v kategorii bikini fitness juniorek nad 164 cm, odkud si přivezla své druhé zlato. Soutěž se i přes aktuální situaci uskutečnila 1.5. v Kutné Hoře. Petra závodila ve dvou kategoriích - bikini fitness juniorek nad 164 cm a bikini fitness žen nad 168 cm. Také se nominovala na mistrovství Evropy, které se koná 13.- 16. 5. ve španělské Santa Susanně. „Tam se velmi těším, každý reprezentační výjezd je zážitek na celý život.“ Řekla Petra Zvoníčková, naše ambasadorka pro FITNESS4U.

Kdo je tvůj vzor a proč?

Mým vzorem v bikini jsou dvě úžasné závodnice z Target Teamu, pod kterým závodím, profesionálky Lenka Myslivcová a Jana Jeřábková. Obě už závodí mnoho let a jsou skvělé, na pódiu doslova září. Obě se každou sezónu zlepšují a zlepšují a přesně tak bych to chtěla mít i já.

Jaké máš tréninky? Spíše silové nebo kardio?

V přípravě zařazuji obojí. Konkrétně v této přípravě jsem dělala nejméně kardia ze všech příprav, které jsem absolvovala. Kardio dělám formou steady state na páse, ale raději chodím ven, zvlášť teď, když už se konečně zlepšilo počasí a venku je krásně.
Silový trénink zařazuji ve frekvenci 3+1, tedy 3 dny trénink a pak den volna. Vyšší frekvence silových tréninků je pro mne kontraproduktivní, jsem ektomorf.
Jelikož potřebuji zlepšit hlavně nohy, jsou součástí mého splitu 2x, jednou samostatně a podruhé spolu s rameny. Mezitím vždy odjedu trénink zad. Soustředím se v improvement season na progresivní přetížení a v deficitu se pak snažím váhy udržet. Cvičím jak komplexní, tak izolovanější cviky, nejdůležitější je pro mě správná technika a provedení cviku.

Jak vypadá tvůj jídelníček?

Mimo přípravu i v přípravě volím téměř totožné potraviny, ve větším či menším množství. Objem jako takový nedělám, přijde mi zbytečné nabírat tuk navíc, který bych pak musela v přípravě horkotěžko shazovat. Po závodech se vždy reverzní dietou dostanu nad maintenance, do lehkého kalorického nadbytku, abych mohla vybudovat svalovou hmotu tam, kde potřebuji. Snažím se dostat na co nejvyšší kalorický příjem a stále udržet rozumné % tuku v těle. Vždy se snažím o co nejlepší výchozí bod pro další přípravu. V dietě pak příjem postupně snižuji, vždy se snažím mít progress na co nejvyšším a až pak snižuji, nedělám žádné extrémy ale postupnou konzistentní práci.
Většina potravin v mém jídelníčku jsou nezpracované potraviny, komplexní sacharidy jako rýže, vločky, ale i ovoce, dále zdroje tuků jako jsou vejce, ořechy, avokádo, a bílkoviny - maso, protein aj.
Sem tam zařadím i zpracovanou potravinu-miluju např. kukuřičné chlebíčky nebo proteinové pudingy.

Jaká část přípravy je pro tebe nejnáročnější?

Samotný proces přípravy a vše, co to obnáší, dělám upřímně ráda a hrozně mě to baví. Samozřejmě že jsem jako každý závodník někdy hodně unavená a mám hlad, ale to k tomu patří.
Občas je náročné odjet silový trénink na 100% a chce to hodně odhodlání, zejména ve finálních fázích přípravy a v superkompenzaci. Tělo je vyčerpané, nejraději byste spali, ale musíte jít a dát do tréninku co nejvíc to půjde. Tam člověk asi nejvíce posouvá své hranice.
Nejnáročnější je pro mě ale to, jak jsem vytížená-k vrcholovému sportu mám totiž ještě prezenční studium VŠ a dvojí podnikání, mám svůj salon na prodlužování řas a věnuji se trenérství a výživovému poradenství. Někdy je to těžké skloubit dohromady, ale stojí to za to.

Jaké jsou tvé cíle?

Mým největším cílem je s každou soutěží překonávat mé předchozí já a posouvat se, zlepšovat formu, vylaďovat chyby v pozingu a looku. Zatím se mi to daří a troufám si říct, že právě od minulé sezóny k této jsem se posunula nejvíc.
Postupně se posouvám v tréninku, zlepšuji techniku, učím se a osvojuji si nové věci, soustředím se na provedení cviků... Ve stravě přicházím na to, jak mi to celé více sedí, na čas a frekvenci jídel, samotnou volbu konkrétních druhů potravin apod., zjišťuji, jak na jakou potravinu reaguji. Pozing je, troufám si říct, mou silnou stránkou, nicméně pořád se v tomto směru snažím posouvat.
Ve fitness a kulturistice jste svým největším soupeřem vy sami. Snažíte se překonat sami sebe. Jsem ráda, že se mi právě tohle daří a jsem schopná se konzistentně zlepšovat.

Máš svůj sen ve fitness světě?

Mám snů spoustu. Velkých snů. Je spousta velkých soutěží, na které bych se jednou chtěla podívat, a spousta věcí, které chci zažít. Chtěla bych jednou vyhrát profesionální kartu, tedy vyhrát absolutně mezinárodní soutěž. To je asi sen každého závodníka. Jsem od toho velmi daleko, ale před pár lety se mi zdálo stejně tak vzdálené získat reprezentační tričko, a už jsem dvakrát stála na juniorském mistrovství světa. Vidím samu sebe jako člověka s potenciálem a schopností dosahovat toho, co si přeje.

Jaké suplementy užíváš a proč?

Ze suplementů jsou pro mne nejdůležitější vitamíny a minerály, zvláště v přípravě, kde mám větší riziko být na některé z nich deficitní. Konkrétně využívám Nexgen PRO od Reflexu, který obsahuje v podstatě vše, co potřebuji. Dále Supergreens od Czech Virusu, který je zdrojem vitamínů a vlákniny, má skvělé složení a neobsahuje umělá sladidla, takže jej mohu zařazovat i těsně před závody.
Od Czech Virusu mám také ráda melatonin, díky kterému mám kvalitnější spánek a lepší regeneraci.
Dalším suplementem, který využívám, je protein, jelikož přijímám docela dost bílkovin, je pro mě praktický. Nejraději mám asi Impact Whey od MyProteinu, příchutě bílá čokoláda nebo skořicová rolka. Ten přidávám do kaší, palačinek, pečení apod.
V závěru diety občas dávám před tréninkem nakopávač, sedí mi Napalm od Fitness Authority.
Na odvodnění před soutěží používám produkt Diuretic complex od Amixu, což je směs bylinek v tabletách.
Nejsou to tak úplně suplementy, ale dalšími mými dvěma oblíbenci ze sortimentu Fitness4U jsou tekuté bílky, které přidávám do kaší a pečení, nebo z nich dělám palačinky, a tyčinky Exxe od Extrifitu - chutnají jako turecký med a obsahují 20g bílkovin a pouze
3g sacharidů.

Jaká je tvá oblíbená a nejméně oblíbená partie?

Jednoznačně nejraději cvičím ramena.  Mám ráda jak silové cviky typu tlaky s jednoručkami či osou, tak i vypalovačky s malinkou vahou.
Že bych nějakou partii cvičila vyloženě nerada se říct nedá. Pokud mi nějaký cvik (pořadí cviků, systém tréninku..) nějak nesedí nebo mě nebaví, nahradím ho něčím jiným. Trénink mě musí bavit a musím do něj být schopná vložit 100% effort.

Kdy jsi začala cvičit a proč? Proč zrovna bikini fitness?

Začala jsem cvičit když mi bylo asi třináct. Do fitka jsem poprvé zavítala v patnácti. Prvotní motivací bylo, že mě šikanovali vrstevníci a já chtěla vypadat jinak. Rychle se z toho ale stala má vášeň a životní náplň.

Bikini kategorie je krásná. Je to kombinace mnoha věcí v jednom, které směřují k finální formě a soutěžnímu dni. Je to náročný sport, ale pokud ho děláte srdcem, bude to pro vás velmi naplňující cesta. Každé ráno vstáváte s nějakým cílem, ke kterému můžete směřovat. Získáte vlastnosti a zkušenosti uplatnitelné v mnoha oblastech života.
Diváci vždy vidí osvalené, vyrýsované závodnice v kamínkových plavkách, ale nevidí cestu, kterou si daná slečna musela projít. Musíte dřít, konzistentně dělat rutinní činnosti, a dělat je na 100 %, zvládat diskomfort, překonávat různé překážky, mít vyrovnanou psychiku, stále se snažit posouvat a především-musíte to vše dělat pro sebe. Závodní příprava vám dá přesně tolik, kolik si z ní sami odnesete. Disciplínu, odhodlání, schopnost dosahovat dílčích cílů, hledat cesty a řešení různých situací.

Co jíš během cheat day?

Vyloženě cheat jídla si dávám většinou pouze po soutěži jako odměnu, jinak málokdy. Raději zařadím refeed-navýšení příjmu z kvalitních zdrojů potravin. Když mám chuť na cheat, je to většinou čokoláda, buď se slaným karamelem, s oříšky nebo s marcipánem (ano, jsem asi jediný člověk, kterému chutná marcipánová čokoláda). Mám moc ráda i těstoviny, třeba tortelliny plněné masem. Po soutěži a v každém refeedu se ale nejvíce těším na ovoce-jablka, hrušky, hrozny, mango.

Ovlivnila aktuální situace kolem covid-19 tvou přípravu? Jak ses s tím poprala?

Bohužel ano. Měla jsem a mám přístup do malého soukromého fitka, ale jelikož je to na vesnici, je pro mě problémové se tam dostat, jezdí tam malé množství spojů a občas je problém dojíždění skloubit s výukou ve škole, praxemi a prací.
Někdy nebyl dostatek času na několikahodinovou cestu + trénink, takže jsem musela odcvičit doma. Naštěstí jsem od firmy HMS dostala sponzorským darem sadu nakládacích činek + osy, takže jsem mohla odcvičit vše alespoň s volnými váhami. Na kardio jsem chodila ven, ale musím říct, že to byla asi nejnáročnější část přípravy, zvlášť ve špatném počasí. Pozing jsem trénovala v garáži místo zrcadlového sálu. Pokud něco opravdu chcete, najdete cestu, jak toho dosáhnout, vždy to nějak jde.
Byla tu i nejistota, zda soutěže budou či ne. Extrifit pohár ČR dostal vyjímku pro uspořádání den předem. Byli jsme na ubytování, měli vyřízené všechny dokumenty a do poslední chvíle nevěděli, zda se závod uskuteční, či ne.

Jaká byla soutěž Extrifit Cup?

Byla to nejkrásnější soutěž, jaké jsem se kdy zúčastnila, a to jich mám za sebou 21. Před mistrovstvím Evropy jsem se chtěla alespoň jednou postavit na prkna a vyzkoušet si závěr přípravy, prezentaci a finální look, abychom s trenérem mohli vše doladit. Dostalo se mi neskutečné podpory od spousty lidí a jsem za to z celého srdce vděčná, netušila jsem, že ve mně tolik lidí věří. Slyšet slova chvály od svých vzorů v tomto sportu, od paní prezidentky svazu, přátel a spousty dalších lidí bylo velice krásné. Pódium jsem si užila jako ještě nikdy a podařilo se mi vyhrát juniorskou kategorii se ztrátou pouze 1 bodu. Mezi ženami jsem získala bronzovou medaili s bodovými rozdíly jednoho a dvou bodů od zlaté a stříbrné.

Chceš někomu poděkovat nebo je to převážně tvá zásluha?

Pouze má určitě ne. K tomu, abych se na pódium postavila, mi pomohla spousta lidí, za což každému velice děkuji. Nejvíce mému trenérovi Vjačeslavu Vinogradovi. Jsem velmi vděčná a pyšná na to, že mohu být součástí jeho týmu a mám možnost spolupracovat s takovou osobností. Musím poděkovat své rodině a svému příteli za každodenní podporu a pomoc. Dále z celého srdce děkuji Fitness4U, které mě na mé cestě doprovází již dva roky, a velmi mi tím pomáhají. V neposlední řadě každému, kdo se podílí na tom, čeho jsem dosáhla-děkuji za to, že mám kde trénovat, za vaše krásná slova a za vše ostatní.

Vybrané úspěchy:

 • 6. místo mistrovství světa juniorů 2020
 • 7. místo mistrovství světa juniorů 2019
 • 1. a 3. místo Extrifit pohár ČR
 • 3. místo mistrovství ČR juniorů
 • 1. a 2. místo BFC Cup
 • 5. místo Diamond Cup Prague
 • 5. místo Fitness Mania Classic IV.

Autor článku

FITNESS4U.cz redakce Články, Redakce

Redaktoři zabývající se odbornými články i texty pro začínající a pokročilé cvičence ze všech sportovních oblastí.

Komentáře

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Editace, odhlášení

Platba a doprava

Platební možnosti:

Hotově/Kartou na prodejněHotově/Kartou na prodejněOnline platba kartouOnline platba kartouTwistoTwistoBankovním převodemBankovním převodemDobírkaDobírkaOnline bankovní platbaOnline bankovní platba

Možnosti dopravy:

Česká pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Do rukyČeská pošta - Balík Na poštuČeská pošta - Balík Na poštuBalíkovnaBalíkovnaPPLPPLZásilkovnaZásilkovnaFitness shop HodonínFitness shop Hodonín