FALA001

Alavis MSM 600 g

ID {{ productCode }}

Veterinární přípravek proti zánětu a bolesti a ke zpevnění kloubů a šlach.

Dostupnost

Produkt je dočasně vyprodán

Produkt teď nemáme v nabídce. Porozhlédni se po produktech, které máme skladem.

Objednací číslo: FALA001

Cena za {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Alavis MSM 600 g

Alavis MSM 600 g

990
759
Ušetříš 231 Kč
Cena za {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 759 Kč

Parametry

Forma sypké
Hmotnost 600 g

Popis

ALAVIS™ MSM pro koně obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v kombinaci se značkovými kolageny Collyss a Cartidyss.

ALAVIS™ MSM pro koně má prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětli­vé)účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.

ALAVIS™ MSM pro koně se díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.

ALAVIS™ MSM pro koně lze podávat i preventivně, kdy v těle není zánět. Není-li v těle zánět, využívá se látka MSM pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí, a tím dojde ke zpevnění jak chrupavek tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

ALAVIS™ MSM pro koně je vhodný zejména při těchto potížích:
 • při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích
 • při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů (arthritis), zánět kloubní hlavice (epifyzitis), zánět škáry kopytní (laminitis)
 • při onemocnění střelky kopytní
 • při bolestech bederní části páteře (lumbalgii)
 • při zánětu pohrudnice (pleuritis)
 • při prasklinách kopytního pouzdra
Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ MSM pro koně:

MSM - Methylsulfonyl­methan
MSM - Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů - základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.

Collyss® - kolagen typu I v nejvyšší kvalitě - se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I Collyss® je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.

Cartidyss® - kolagen typu II v nejvyšší kvalitě - udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků

Obsah účinných látek v 1 kg:
 • MSM - Methylsulfonylmethan - 994 g
 • Collyss® - 3 g
 • Cartidyss® - 3 g

Doporučené dávkování

Hmotnost koně Iniciační dávka (prvních 10 dní) denně
100 kg 2 odměrky
500 kg 6-10 odměrek
 • Způsob použití: Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.
 • Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.
 • Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ MSM pro koně + ALAVIS™ Duoflex - tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

Složení

100 g 600 g
MSM (Methylsulfonylmethan) ''ultra pure grade'' 99,4 g 596,4 g
Cartidyss® - hydrolyzovaný kolagen typu II 0,3 g 1,8 g
Colyss® - hydrolyzovaný kolagen typu I 0,3 g 1,8 g

Informace

 • Doplněk stravy
 • Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 173-03/C
 • Skladujte uzavřené na suchém místě při pokojové teplotě mimo přímé světlo.
 • Chraňte před mrazem.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Pouze pro zvířata.

Výrobce: LightHouse Internacional Inc., 1st Canadian Place, M5X1B5 Ontario, Canada

Objevuje se v kategoriích

Hodnocení (3)

98
zákazníků již zakoupilo
66 %
zákazníků doporučuje
Alavis MSM 600 g
Ověřený zákazník

4

Vzal jsem ho pro babičku a cití se lépe. Určitě to dá víc než nějaké rádoby kloubovky z lékáren.
Alavis MSM 600 g
Ověřený zákazník

4

POMOHL MI
Alavis MSM 600 g
Ověřený zákazník

3

beru dlouho. chut hrozna ale asi funguje

Dotazy (0)

Co tě zajímá o tomto produktu?

Zeptej se a my ti do 24 hodin odpovíme

Položit dotaz